Sakana zamyka zyskiem II kwartał
 


Sakana zamyka zyskiem II kwartał

2013-08-20

Notowana na NewConnect sieć restauracji Sakana opublikowała raport finansowy za II kwartał tego roku. Na koniec II kwartału spółka odnotowała zysk netto w kwocie 106 909,50 zł.

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego Sakana wypracowała zysk wyższy o 33 925,39 zł, zysk na koniec II kwartału 2012 roku wynosił bowiem 72 984, 14 zł.

Istotnymi czynnikami mającymi wpływ na wynik finansowy były konsekwencja działań promocyjnych prowadzących do zwiększenia sprzedaży, dostosowanie oferty produktowej do potrzeb klienta, otwarcie ogródków na sezon letni, zwiększających ilość miejsc restauracyjnych – czytamy w raporcie.

Innym ważnym elementem mającym bezpośredni wpływ na przychód było przeprowadzenie cyklu szkoleń personelu z właściwych technik sprzedaży i poprawy standardu obsługi gości. Sakana kontynuuje cykliczną promocję marki za pośrednictwem narzędzi internetowych, zgodnie z zaplanowanym kalendarium odbywa się wysyłka newslettera do Klientów. Menu restauracji zostało zaktualizowane a szata graficzna poprawiona. Każda z restauracji sieci prowadzi działania wspierające sprzedaż na rynkach lokalnych m.in. w Katowicach prowadzona była kampania outdoorowa na ekranach Led w centralnych punktach miasta o największym natężeniu ruchu.

Jednocześnie rozpoczęto prace nad przygotowaniem krótkometrażowego filmu reklamowego, którego ideą jest propagowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail