Gastronomia przeprosi się z pieczywem tostowym?
 






Gastronomia przeprosi się z pieczywem tostowym?

2017-03-07

Tempo życia oraz rosnące stale potrzeby, coraz bardziej świadomego konsumenta sprawiają, że zmieniają się jego preferencje co do rodzaju spożywanego pieczywa, spośród którego coraz większą rzeszę zwolenników zyskuje pieczywo tostowe.

ht 2017 03a 08


Jak wynika z danych opublikowanych przez CBOS, w codziennej diecie ponad dwóch trzecich Polaków (69%) pieczywo gości przynajmniej raz dziennie, a co piąty spożywa pieczywo kilka razy w ciągu dnia. I choć w porównaniu z latami 90. pieczywa spożywamy zdecydowanie mniej (ok. 45 kg w ciągu roku), nadal wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez chleba. Zwłaszcza, że obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór pieczywa od białego po pełnoziarniste. Na popularności zyskuje coraz bardziej pieczywo tostowe.


Tostowe po polsku


Pieczywo tostowe w polskim wydaniu różni się od swojego anglosaskiego pierwowzoru - jest nieco bardziej słone, wielu konsumentów wybiera też ciemniejsze pieczywo tostowe wieloziarniste. Doceniają oni jego wszechstronne zastosowanie - smakuje wyśmienicie na ciepło (po podgrzaniu w tosterze) lub na zimno. Komponuje się idealnie z wędlinami, serami i warzywami, świetnie smakuje też z owocami, miodem, czy dżemami. To znajduje przełożenie w poziomie penetracji rynku w kategorii pieczywa tostowego. – Obecnie wynosi on 40% co oznacza, że aż 4 na 10 dorosłych konsumentów dokonuje regularnego zakupu pieczywa tostowego przynajmniej raz w miesiącu. – mówi ekspert Dan Cake Polonia Wiktor Kowalski.


Dobre tostowe czyli jakie?


Dobry chleb tostowy charakteryzuje się brakiem konserwantów i powinien być wypiekany na bazie zakwasu chlebowego. Dzięki temu długo pozostaje świeży i aromatyczny. – Projektując portfolio produktów, odpowiadamy na potrzeby szerokiej grupy konsumentów – mówi ekspert Dan Cake Polonia – W naszym asortymencie znajduje się pięć rodzajów chleba tostowego: pszenny, pełnoziarnisty, 3 ziarna, maślany i kanapkowo-tostowy. Dzięki zawartości na przykład ziaren siemienia lnianego lub słonecznika nasze chleby stanowią źródło błonnika i kwasów omega-3.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail