Wysoki poziom L’Art de la cuisine Martell
 


Wysoki poziom L’Art de la cuisine Martell

2017-03-09

Bartosz Peter i Rafał Kudliński zwycięzcami prestiżowego konkursu L’Art de la cuisine Martell 2017, który odbył się w Rynie na Mazurach. To zawody, które wliczają się także do Kulinarnego Pucharu Polski.

W tegorocznym L’Art de la cuisine wzięli udział młodzi i utalentowani kucharze z 16 najlepszych restauracji w Polsce. Ich dania oceniało jury pod przewodnictwem Pawła Oszczyka, w którym nie brakowało kulinarnych autorytetów. Byli to między innymi Ernest Jagodziński, Jarosław Uściński, Kurt Scheller, Tomasz Jakubiak, Patryk Dziamski, Tomasz Purol – zwycięzca KPP 2007, Adam Chrząstowski, czy Tomasz Deker.

Tematem przewodnim sobotniego konkursu była ryba kulbin dostarczona przez Selgros Cash&Carry i Transgourmet. To właśnie na bazie tej morskiej ryby zawodnicy musieli stworzyć własne dania i znaleźć nowatorski sposób jej prezentacji. Uczestnicy konkursu wystąpili w czterech odsłonach, podczas których mieli dokładnie godzinę na przygotowanie dania w 12 porcjach. – Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć tak ważne i prestiżowe wydarzenie, jakim jest konkurs L’Art de la cuisine Martell. Pomoc w rozwoju młodych talentów sztuki kulinarnej jest dla nas bardzo ważna. W trakcie sobotniego konkursu nie tylko podziwialiśmy zmagania zawodników, ale był to dla nas także dobry czas do wymiany doświadczeń z kucharzami i przedstawicielami branży gastronomicznej – mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Transgourmet Polska.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Najlepsi okazali się Bartosz Peter i Rafał Kudliński z RestauracjiSfera w hotelu Copernicus w Toruniu. Bartosz Peter to niezwykle utalentowany kucharz, który był kapitanem ReprezentacjiKucharzy Juniorów na ubiegłorocznej Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie. Polacy, wspierani przez Selgros Cash&Carry i Transgourmet, przywieźli z Erfurtu srebrny i brązowy medal. Na zwycięzców czekał szereg nagród w tym m.in. bony o wartości 1500 zł, 2000 zł i 3000 zł do wykorzystania w hurtowniach Selgros Cash&Carry. - Bardzo cieszymy się, że zwycięzcy konkursu zbierali szlify w naszej Akademii. To dla nas wielka satysfakcja i motywacja do dalszej pracy – dodał Cezary Furmanowicz. Konkursowi towarzyszyło wiele innych wydarzeń, jak chociażby prezentacje sponsorów, wykłady i warsztaty kulinarne.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail