30 barmanów zawalczy o Meksyk
 
30 barmanów zawalczy o Meksyk

2017-03-12

Organizator World Class Poland ogłosił listę półfinalistów, którzy zmierzą się o tytuł Barmana Roku 2017 i przepustkę na międzynarodowe zawody barmańskie World Class Competition w Meksyku.

Trzydzieści barmańskich talentów tym razem odnaleziono w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, skąd pochodzili uczestnicy także dwóch poprzednich polskich edycji konkursu, ale także w Gliwicach, Krośnie i Osieku. World Class Competition to najbardziej prestiżowy konkurs miksologiczny na świecie. Od 2009 r. kreuje międzynarodowe gwiazdy sztuki barmańskiej. Zwycięzcy i finaliści podróżują po świecie, są zapraszani do prowadzenia szkoleń i angażowani jako konsultanci w najlepszych lokalach.

Trzecia, polska edycja eliminacji do World Class Competition przebiega w nowej formule, z jeszcze mocniejszym naciskiem na edukację. Od października do grudnia 2016 roku w 8 miastach w Polsce zrealizowano program szkoleń, podzielonych na dwie sekcje tematyczne: „Future of Cocktails” oraz z podstaw produkcji whisky – „Johnnie Walker Blending Sessions”. Spotkania prowadzone były przez polskich finalistów światowego konkursu: Pawła Rodaszyńskiego (World Class Competition 2016) oraz Mateusza Szuchnika (2015). W sumie w warsztatach udział wzięło 1000 barmanów z całej Polski. W połowie lutego br. zakończono rekrutację do konkursu.

Trzydziestkę barmanów czeka teraz sito krajowych eliminacji. Po półfinałowym zjeździe barmańskim, który odbędzie się w kwietniu, jury wyłoni finałową dwunastkę, zaś polskiego Barmana Roku 2017 i finalistę globalnego konkursu World Class Competition poznamy pod koniec maja. Następnie najlepszych barmanów z 60 państw zmierzy się pod koniec sierpnia w jednym z najbardziej żywiołowych miast na świecie – Meksyku. W 2016 roku na globalne finały World Class Poland w Miami wyjechał Paweł Rodaszyński. Rok wcześniej w światowych zawodach w Kapsztadzie wziął udział Mateusz Szuchnik. Obaj do kraju wrócili z zaszczytną pozycją w gronie 20 najlepszych barmanów globu.

World Class Poland jest częścią globalnego programu Diageo Reserve WORLD CLASS, którego misją jest edukacja i rozwój kultury spożywania alkoholu. W ciągu ośmiu dotychczasowych edycji po globalne trofeum i tytuł „Barmana Roku” Diageo Reserve WORLD CLASS sięgnęli reprezentanci: Francji, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Australii, Wielkiej Brytanii oraz Grecji.


Kto w Top 30 World Class Poland 2017?

Gdańsk:
Piotr Borzym - Piwna 47 Food&Wine Bar
Dawid Łukowski - Stary Maneż
Grzegorz Rathnau - Flisak 76'
Patryk Żmuda-Trzebiatowski - Cooltura Chmielna 101
Gliwice:
Mateusz Pogoda - Mardi Gras Cocktail Bar & Club
Kraków:
Karolina Gucwa - Le Scandale Royal
Krzysztof Kalita - Kraina Szeptów
Sara Kowalczyk - Z Ust Do Ust
Patryk Orzechowicz - Augusta
Marcin Pieniążek - Le Scandale Garden
Andrzej Rachwalski -Z Ust Do Ust
Michał Stasiak - Baroque cocktails and music
Aleksander Szota - Mercy Brown
Tomasz Źródłowski - Mercy Brown
Krosno:
Karol Jarosz - Hotel Nafta
Łódź:
Bartłomiej Wójcik – Restauracja Gronowalski
Osiek:
Krzysztof Ciemiera - Alter Molo
Poznań:
Marek Bilski - WhiskyBar 88
Arkadiusz Prunesti - Susznia
Warszawa:
Arkadiusz Białkowski - Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport
Karim Bibars - Charlie
Przemek Bocian - Kita Koguta
Sara Hamadyk - Bibenda Bar & Restaurant
Paweł Hyba - Pies Czy Suka
Marcin Kruk - Kita Koguta
Janusz Lemiesz - Bar Koszyki
Jakub Magnuszewski - 6 Cocktails
Dominik Mazur - Charlie
Emil Oponowicz - Woda Ognista
Wrocław:
Bartek Jankowski - HecaAktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail