Najlepsza barmanka świata odwiedzi Polskę
 


Najlepsza barmanka świata odwiedzi Polskę

2017-05-18

Po 7 latach „męskiego panowania” w globalnym konkursie World Class Competition, w ubiegłym roku jako pierwsza kobieta zdobyła najwyższe barmańskie trofeum. Teraz Francuzka, Jennifer Le Nechet odwiedzi Polskę, by zostać jurorką w polskich eliminacjach do kolejnej edycji zawodów.

Charyzmatyczną barmankę oraz 13 krajowych finalistów konkursu można spotkać w niedzielne popołudnie, 21 maja w godz. 13:00–17:00, w warszawskiej Villi Foksal. Jennifer Le Nechet jest zwyciężczynią 8. edycji World Class Competition – najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego globu. Na co dzień jest barmanką w paryskim Café Moderne. W konkursie World Class wystartowała z 5-letnim doświadczeniem w pracy za barem. Talent barmański szlifowała pod okiem innego finalisty zawodów, by podczas globalnego konkursu w Miami zachwycić sędziów, tworząc spektakularną gamę intensywnych koktajli w swoim barze marzeń – Steampunk bar. Dziś podróżuje po świecie, prowadzi szkolenia i doradza najlepszym lokalom i barmanom. Teraz o przepustkę na światowe finały w Meksyku – rywalizuje 13 polskich barmanów, w tym 7 mieszkańców Warszawy, 3 z Krakowa oraz po jednym przedstawicielu Gdańska, Łodzi i Osieku (woj. małopolskie). W męskim gronie znalazła się także jedna kobieta. Oprócz Francuzki, Jennifer Le Nechet zmagania najlepszych, polskich barmanów oceniać będzie także Max La Rocca – globalny ambasador World Class i Hiszpan David Rios – najlepszy barman świata z 2013r. Troje międzynarodowych jurorów oraz trzynastkę polskich wirtuozów sztuki barmańskiej będzie można obserwować na żywo w widowiskowej, finałowej konkurencji World Class – pod hasłem „Fast & Curious”.

Wszystko to w otwartej Rezydencji Koktajlowej World Class: 21 maja w godz. 13:00 – 17:00, w Villa Foksal w Warszawie.

Wstęp wolny!

Dla miłośników koktajli i kibiców organizator przewidział także dodatkowe atrakcje w formie specjalnych stref koktajlowych:

  • Strefa Don Julio – chill out w iście meksykańskim stylu!
  • Bulleit Studio – plenerowe studio tatuażu
  • Say #Lovescotch – coś dla miłośników klasycznego Old Fashioned
  • Botanical Garden Tanqueray No. TEN – wyprawa do szklarni po składniki dżinu z tonikiem
  • Ketel One Kitchen – strefa Krwawej Mary

W krajowym finale warszawską scenę barmańską reprezentują: Karim Bibars i Dominik Mazur (Charlie), Sara Hamadyk (Bibenda Bar & Restaurant), Marcin Kruk (Kita Koguta), Janusz Lemiesz (Bar Koszyki), Jakub Magnuszewski (6 Cocktails) i Emil Oponowicz (Woda Ognista). Z Krakowa do finału zakwalifikowali się: Krzysztof Kalita (Kraina Szeptów), Andrzej Rachwalski (Z Ust Do Ust) i Tomasz Źródłowski (Mercy Brown). O bilet do Meksyku walczą także: Grzegorz Rathnau z Gdańska (Flisak 76'), Bartłomiej Wójcik z Łodzi (Restauracja Gronowalski) i Krzysztof Ciemiera z Osieku (alterMOLO).


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail