Szef kuchni Radisson Blu Resort w Świnoujściu jurorem The Best Chef Rising Star 2017
 


Szef kuchni Radisson Blu Resort w Świnoujściu jurorem The Best Chef Rising Star 2017

2017-05-25

W Reducie Banku Polskiego w Warszawie odbył się finał The Best Chef Rising Star 2017. W jury konkursu, obok Wojciecha Modest Amaro, zasiadł Armando Selimaj szef kuchni otwieranego w lipcu Radisson Blu Resort, Świnoujście. The Best Chef Awards to inicjatywa, która narodziła się w 2016 roku, a jej celem jest promocja i prezentacja najlepszych szefów kuchni z całego świata. W majowym finale The Best Chef Rising Star 2017 rywalizowało pięciu szefów kuchni, którzy zostali skrupulatnie ocenieni przez prestiżowe jury.

– Wybór nie był łatwy, a wszyscy uczestnicy prezentowali najwyższy, światowy poziom w sztuce kulinarnej – komentuje Armando Selimaj, szef kuchni Radisson Blu Resort, Świnoujście. Takich ludzi wciąż poszukuję do mojego zespołu. Pasja, chęć doskonalenia się oraz innowacyjne podejście do gotowania to trzy najważniejsze cechy aspirującego kucharza – dodaje Selimaj. Zwycięzcą finału The Best Chef Rising Award 2017 został Rafał Kozierowski. Armando Selimaj to utalentowany szef kuchni, w połowie Albańczyk, w połowie Grek, gotuje od 14 roku życia.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w San Remo i Monte Carlo, głównie na prywatnych, ekskluzywnych jachtach, ale również w restauracji z gwiazdką Michelin. Pracę w Polsce rozpoczął w kołobrzeskich Sand Hotel**** oraz Marine Hotel***** & Ultra Marine, które należą do grupy Zdrojowa Hotels. Jego kuchnia to prawdziwa eksplozja smaków na długo pozostająca w pamięci konesera. Obecnie objął stanowisko szefa kuchni w Radisson Blu Resort, Świnoujście – pierwszym 5-gwiazdkowym hotelu w kurorcie. Niezależnym operatorem obiektu jest Zdrojowa Hotels Central Pomerania.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail