Do Holandii po inspiracje
 
Do Holandii po inspiracje

2017-06-14

Groningen zyskuje popularność wśród miłośników kulinariów. Warto zwrócić uwagę na wydarzenia gastronomiczne, które w najbliższych tygodniach będą odbywać się w tym holenderskim mieście.  

rs 2017 06 02

Noorderplantsoen na trzy dni (7-9 lipca) wypełnią zapachy płynące z food trucków oraz stoisk oferujących pyszne jedzenie. To nie tylko rozkosznie smaczne i kaloryczne potrawy - amatorzy zdrowej żywności również tu znajdą coś dla siebie. De Culinaire Verleiding zadowoli każdego.
Lato Groningen pożegna kolejną odsłoną Proeven (2-3 września). Idea wydarzenia pozostaje niezmienna od lat, bo cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Bierze w nim udział wiele fantastycznych restauracji z całego miasta, które oferują zróżnicowaną kuchnię. Ich stoiska czekają na gości wokół placu Harmonie. Amatorzy piwa z pewnością powinni spróbować jednego z wielu znakomitych holenderskich piw w pubie Wolthoorn & Co Bierlokaal.
W drugiej połowie września (15-17) odbywa się kolejne święto dla wielbicieli smakowitego jedzenia. Rrrrollend Groningen to zjazd food trucków w samym sercu miasta. Trzy dni pełne pysznych potraw i orzeźwiających drinków prosto z 25 food trucków, które zjeżdżają do Groningen z całej Holandii.

Wielbiciele wina nie mogą ominąć Wine Festival Groningen (30 września-2 października), który odbywa się w pięknym gotyckim kościele Aa-kerk, który kilka lat temu stracił swoją pierwotną religijną funkcję. Obecnie jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. Sprzedawcy i producenci alkoholu zbierają się tutaj jesienią, aby częstować winem i, ciekawymi opowieściami, zachęcać do poznawania różnorodnych jego gatunków. Miejsce wypełniają stoły i ławki, przy których licznie zbierają się entuzjaści wina.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail