Najlepsze polskie wina ponownie w Poznaniu
 
Najlepsze polskie wina ponownie w Poznaniu

2017-06-20

24 czerwca po raz czwarty przyjadą z całej Polski do poznańskiego SPOT. najlepsi winiarze. Dwudziestu czterech winoogrodników zaprezentuje ponad sto win. Będzie można je poznać, zdegustować oraz – co najważniejsze – kupić w cenie producenta.

Jeszcze kilka lat temu polskie wina znane były jedynie specjalistom. Teraz dzięki coraz szerszej dystrybucji i informacjom w mediach powoli stają się elementem codzienności. Nawet przeciętny Kowalski kojarzy nazwę Winnicy Turnau, ale oprócz niej są setki innych producentów. Polskie wino wytwarza się już nie tylko w Lubuskim i na Podkarpaciu, ale także na Dolnym Śląsku, Pomorzu, Mazurach, a nawet w Wielkopolsce. W SPOT. będzie można poznać tych najlepszych. Festiwal – jak co roku – podzielony został na dwie części: dla branży i pasjonatów oraz część otwartą dla wszystkich. Otwartą degustację otworzy wręczenie nagród w konkursie „Polskie korki” dla najlepszych polskich win, któremu patronuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Po ogłoszeniu wyników będzie można spotkać się z winiarzami, spróbować ich win i o nich porozmawiać.

W tym roku w czasie festiwalu będzie miało swoją premierę pierwsze wino lodowe oraz ze szlachetnego zbioru Winnicy Turnau. Winogrona zbierane zimą w temperaturze poniżej zera pozwoliło na wytworzenie kilkuset unikatowych butelek prawdziwie słodkiego wina. Festiwalowi wina towarzyszyć będzie także prezentacja wybranych producentów cydru i spożywczych wyrobów regionalnych oraz warsztaty kulinarne, które w tym roku poprowadzi Maciej Nowicki z Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Winnice, biorące udział w festiwalu: Winnica Jakubów, Winnice Wzgórz Trzebnickich, Winnica Turnau, Winnica Equus, Winnica Saint Vincent, Winnica Miłosz, Dom Bliskowice, Winnica Nad Jarem, Samma Valley, Winnica Kinga, Winnica Spotkaniówka, Winnica de Sas (wina i cydry), Winnica Gostchorze, Winnica Dziedzic, Winnica Wieliczka (wina i cydry), Cydr Chyliczki, Winnica Skarpa Dobrska, Winnica Sandomierska, Winnica Płochockich, Winnica Srebrna Góra, Winnica Chodorowa (wina i cydry), Winnica Zadora, Slow Flow Group oraz Winnica Paczków-Hople.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail