Pierwsze na rynku piwo z gatunku Berliner Weisse
 





 




Pierwsze na rynku piwo z gatunku Berliner Weisse

2017-08-10

Browar Pilsweizer wprowadza do swojej oferty i rozpoczyna sprzedaż nowego piwa, o nazwie Pilsweizer Pszeniczne Kwaśne. Jest to piwo z gatunku Berliner Weisse, charakteryzujące się mocno kwaskowatym smakiem.

Piwo Pszeniczne Kwaśne jest warzone ze 100% zasypu pszenicy, co jest także jego wyróżnikiem, gdyż zwykle piwa pszeniczne w Polsce wykonuje się z mieszanki pszenicy (np. 60 proc.) i słodu jęczmiennego słodu pilzneńskiego (40 proc.). W Pszenicznym Kwaśnym  browaru Pilsweizer wykorzystanych jest 40 proc. pszenicy wędzonej dębem i 60 proc. pszenicy jasnej oraz żatecki chmiel. - Chcemy tą nową propozycją naszego browaru zadowolić prawdziwych smakoszy piw pszenicznych, ponieważ Berliner Weisse to bardzo rzadko produkowany w Polsce rodzaj piwa, który można znaleźć w ofercie tylko kilku mikrobrowarów. Pilsweizer jest pierwszym browarem regionalnym, który postanowił je wprowadzić do swojej produkcji i oferty. W tym momencie panuje w Polsce moda przede wszystkim na mocno nachmielone piwa „ale”, a my chcemy przypominać, że piwny świat jest zdecydowanie bardziej różnorodny, stąd kilka miesięcy temu zaczęliśmy produkcję portera bałtyckiego, a teraz startujemy z kwaśnym piwem pszenicznym - mówi Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu oraz współwłaściciel Browaru Pilsweizer
Piwa Berliner Weisse to piwa niskoalkholowe pszenne ale, o bardzo jasnym kolorze (słomkowym), kwaskowate, orzeźwiające. Ten gatunek piwa to regionalna specjalność Berlina; określana niegdyś przez wojska napoleońskie w 1809 jako „szampan północy”. Symboliczna fermentacja drożdżami górnej fermentacji i Lactobacillus delbruckii prowadzi do uzyskania ostrej kwaskowatości, goryczka chmielowa jest natomiast bardzo niska.- Pszeniczne Kwaśne jest więc orzeźwiające jak wytrawny szampan, mocno musujące, naturalnie nagazowane, w smaku wyczuwalne są nuty wędzone, ze słodu pszenicznego wędzonego dębem i delikatne nuty cytrusowe z chmielu. Podobnie jeśli chodzi o aromat -  nuty chmielowe i wędzone są bardzo delikatne, a najbardziej wyczuwalna jest przyjemna wytrawna kwasowość – dodaje Andrej Chovanec.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail