Znamy zwycięzcę polskiej edycji konkursu Starbucks Barista Championship 2017
 
Znamy zwycięzcę polskiej edycji konkursu Starbucks Barista Championship 2017

2017-09-21

Laureatem krajowego finału konkursu Starbucks Barista Championship 2017 został Sebastian Charęza z kawiarni Starbucks we Wrocławiu.

Najlepszy barista Starbucks wykazał się nie tylko umiejętnością przygotowywania napojów, ale także oczarował jury i publiczność swoją pasją do kawy. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale zawodów, który odbędzie się w październiku we Wrocławiu. Zmagania odbyły się 15 września w warszawskiej kawiarni Starbucks Reserve Nowy Świat 62. Ośmiu reprezentantów z całej Polski konkurowało ze sobą w zawodach, mających na celu wyłonienie polskiego mistrza Starbucks Barista Championship 2017. Do zadań baristów należało przeprowadzenie coffee tastingu oraz zaprezentowanie umiejętności baristycznych (w tym przygotowanie perfekcyjnego latte art). Uczestnikom przypatrywał się zespół jury, który oceniał jakość przyrządzanych napojów oraz wiedzę i umiejętności kandydatów. Całe wydarzenie było otwarte dla publiczności, która energicznie kibicowała swoim faworytom. W tym roku rywalizację zwyciężył Sebastian Charęza, zdobywając tym samym tytuł polskiego mistrza Starbucks Barista Championship 2017. - Kawa jest moją wielką pasją, którą mogę rozwijać dzięki pracy w Starbucks – mówi Sebastian Charęza, tegoroczny zwycięzca Starbucks Barista Championship. - Codzienne spotkania z naszymi gośćmi i znajdowanie nowych sposobów spełniania ich indywidualnych potrzeb jest inspirujące. Jednak takie zawody, jak krajowy finał Starbucks Barista Championship i spotkanie z innymi baristami, jest dla mnie okazją do wymiany doświadczeń i sprawdzenia swoich umiejętności, które cały czas rozwijam. Uważam, że poziom zawodów w tym roku był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. Cieszę się, że będę reprezentować Polskę na finałach Mistrzostw Regionu Centralnej Europy i odwiedzę palarnię kawy Starbucks w Amsterdamie – dodaje. Nagrodą dla zwycięzcy jest kilkudniowy wyjazd do palarni kawy Starbucks w Amsterdamie oraz możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Regionu Centralnej Europy, w którym główną nagrodą jest wyjazd do Seattle, czyli miejsca gdzie powstała pierwsza kawiarnia Starbucks. Organizowany co roku turniej skupia najlepszych baristów Starbucks z całego świata, którzy poprzez współzawodnictwo doskonalą swoje techniki i rozwijają wiedzę o kawie. Starbucks Barista Championship to przede wszystkim szansa na wymianę doświadczeń i dobrą zabawę z ludźmi, których jednoczy pasja do kawy. W tym roku również reprezentant Polski pojedzie na międzynarodowy finał konkursu, by rywalizować z najlepszymi baristami z Europy.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail