Jesienne degustacje win z Tejo
 


Jesienne degustacje win z Tejo

2017-10-02

26 października w Warszawie obędzie wielkie święto win portugalskich, czyli 3. edycja Wines of Portugal Grand Tasting, a w listopadzie wina z Tejo pojawią się na Targach ENOEXPO 2017 w Krakowie.

Zanim odbędą się prezentacje w Polsce, grupa importerów i przedstawicieli mediów odwiedzi region TEJO, żeby spotkać się z enologami i właścicielami winnic oraz poznać winiarski potencjał tej części Portugalii. Wyjazd studyjny do Tejo odbywa się regularnie od kilku lat i stanowi ważny element wymiany doświadczeń i poznania wzajemnych potrzeb biznesowych. Jednocześnie widzimy, jak ważne jest to, by pokazać nowe oblicze TEJO, z nowoczesnym zapleczem technologicznym i bogatą wiedzą enologów – zauważa Luis de Castro, prezydent CVR do TEJO, organizacji, która dba o jakość win z regionu i przyznaje im certyfikaty pochodzenia. Wines of Portugal Grand Tasting to cykl degustacji specjalnie wyselekcjonowanych win portugalskich klasy premium, które przez cały rok organizowane są w różnych miastach na całym świecie. Tylko w październiku „wielkie degustacje” będą miały miejsce w Chicago, Nowym Jorku i właśnie w Warszawie. Spotkanie z 20 producentami win z Portugalii odbędzie się 26 października w Pałacu Prymasowskim. Wśród blisko 200 prezentowanych etykiet aż 24 będą z regionu Tejo. Trzy dni z Tejo. Stoisko win z Tejo po raz kolejny pojawi się także na najważniejszej imprezie branżowej w Polsce, czyli Międzynarodowych Targach Winiarskich ENOEXPO w dniach 15-17 listopada. Poza okazją do degustacji kilkunastu win z Tejo, podczas targów odbędzie się także seminarium degustacyjne. Poprowadzi je Andrzej Strzelczyk, dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów, certyfikowany wykładowca WSET i ambasador win z regionu Tejo w Polsce. Seminarium zaplanowane jest na 16 listopada o godz. 12:00.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail