Spotkanie z Self Cooking Center Rational w Zamku Topacz
 
Spotkanie z Self Cooking Center Rational w Zamku Topacz

2017-10-11

Promowanie zdolnych, młodych kucharzy oraz poszerzanie znajomości zastosowania technologii konwekcyjno–parowej w pracy kuchni profesjonalnej to główne cele pierwszej edycji konkursu kulinarnego Spotkanie z Self Cooking Center® w Zamku Topacz. Wydarzenie odbędzie się już 19 października, a jego organizatorami są Zamek Topacz oraz firma Rational. Dwuosobowe drużyny powalczą o nagrody pieniężne oraz staż u boku doświadczonego Szefa Kuchni Rafała Borysa. Którzy Szefowie Kuchni zasiądą w jury, aby wyłonić zwycięzców?

Tematem przewodnim pierwszej edycji konkursu będzie „Gęsina”, ale wśród produktów obowiązkowych, które młodzi kucharze będą musieli wykorzystać w swoich przepisach, jury umieściło także wyroby regionalne. Zadaniem sześciu dwuosobowych zespołów będzie stworzenie przepisu na danie główne w oparciu o technologię konwekcyjno-parową. Konkurs kierowany jest do młodych kucharzy, którzy nie ukończyli 27 lat w momencie składania zgłoszenia, pracujących w restauracjach na stanowisku kucharza lub Szefa Kuchni. Wydarzenie ma pomóc im w doskonaleniu umiejętności oraz zdobywaniu wiedzy kulinarnej. Dodatkowo będzie dla nich doskonałą okazją do konfrontacji i wymiany doświadczeń zawodowych z innymi osobami z branży.

Jury Techniczne

Podczas konkursu nie może zabraknąć Jury Technicznego, które będzie odpowiedzialne za ocenianie potraw, przygotowanych przez uczestników. Jakie elementy będą brane pod uwagę? Przede wszystkim smak, użyte składniki, umiejętności, pomysł, perfekcyjny wygląd czy technika.

W Jury Technicznym zasiądzie:

Rafał Borys – doświadczony Szef Kuchni oraz prawdziwy kulinarny wirtuoz. Pracował między innymi w londyńskiej restauracji Gordona Ramsaya, a następnie w Brasserie Roux, gdzie uczył się tajników kuchni francuskiej od jednego z najsłynniejszych kucharzy – Alberta Roux. Rafał gotował dla wielu międzynarodowych sław kina, sportu oraz polityki. Ciągle poszukuje nowych inspiracji, dlatego w 2016 roku jeden ze swoim staży odbył w Dinner by Haston Blumenthal w Londynie. Obecnie wraz z grupą kucharzy tworzy perfekcyjną restaurację w Zamku Topacz.

Justyna Słupska Kartaczowska – zarówno jej prababcia, jak i babcia gotowały doskonale. Z perspektywy czasu okazało się, że to był dla niej znak – została kucharzem. Przeznaczenie zawiodło ją do Francji i to tutaj spędziła dwa lata w restauracji La Palme d’Or w Cannes. Następnie ponad trzy lata pełniła funkcję Szefa Kuchni w Hotelu Monopol we Wrocławiu. Obecnie Justyna zaczęła nowy etap w życiu, już we własnej restauracji - Jadka we Wrocławiu. Mierzy się w niej z polską kuchnią, która zawsze była dla niej wyzwaniem.

Pablo Torres – znawca, pasjonat i propagator kuchni włoskiej i hiszpańskiej. Urodził się w Katalonii, szkolił się pod okiem najlepszych hiszpańskich oraz włoskich Szefów Kuchni. Pablo mieszka w Barcelonie i od ponad 10 lat pracuje w firmie Rational na stanowisku National Corporate Chef. Ma doświadczenie we wszystkiego rodzaju szkoleniach personelu kulinarnego. Mówi się o nim, że zaraża ludzi miłością do smaków rodem z kraju corridy i flamenco.

Huw Dawies – z pochodzenia Walijczyk, a z zawodu Szef Kuchni i Ekspert Kulinarny. Od 10 roku życia wolny czas spędzał pomagając w restauracji, którą prowadzili jego rodzice. Obecnie wiele podróżuje po różnych krajach, gdzie próbuje nowego jedzenia i technik gotowania. Przeprowadza konsultacje kulinarne, organizuje tematyczne szkolenia na terenie całych Wysp Brytyjskich. Miłość do kuchni, pasja do gotowania i kreatywność to mieszanka, która sprawia, że wszystkie wydarzenia, w jakie jest zaangażowany są wyjątkowe.

Daniel Sielicki – wrocławianin, który od 4 lat związany jest z firmą Rational. Doświadczenie, jako Szef Kuchni zdobywał w restauracjach w Irandii, Hiszpanii oraz na Cyprze. Pracuje na stanowisku National Corporate Chef - odpowiada za Polskę. Kolekcjonuje książki kucharskie, hobbystycznie zagłębia bibliografie znanych Szefów Kuchni, które motywują go do osiągnięcia wyznaczonych celów i kreowania nowych marzeń. Daniel jest mistrzem desingu na talerzach. Chce, aby każde danie nie tylko wspaniale smakowało, ale było też wizualnym arcydziełem.

Udo Ruhling – znawca i miłośnik kuchni regionalnej. Urodził się w malowniczej miejscowości w Szwajcarii. Ukończył trzyletni staż w restauracji posiadającej gwiazdkę Michelin. Od 2001 roku jest związany z firmą Rational, gdzie jako FreeLancer był odpowiedziany za region Jeziora Bodeńskiego. Po zrealizowaniu wielu krajowych i międzynarodowych zadań w 2016 roku przeniósł się do Landsberg, gdzie odpowiada za 4 ośrodki szkoleniowe Rational.

Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysta Gala w Zamku Topacz, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy. Regulamin konkursu Spotkanie z Self Cooking Center® w Zamku Topacz można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/2tL5Qf7 oraz na : www.rational-online.com


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail