Duzi i mali gotują razem
 
Duzi i mali gotują razem

2018-01-24

Fundacja Szkoła na Widelcu zorganizowała niezwykłe warsztaty kulinarne dla młodych pasjonatów gotowania, których zwieńczeniem była uroczysta kolacja dla mediów, blogerów oraz rodziców młodych kucharzy. Spotkanie zorganizowane było w ramach programu społecznego Tefal Szkoła na Widelcu, a jego gospodarzem był ambasador programu Grzegorz Łapanowski.

ht 2018 01 02

13 stycznia w warsztatach wzięli udział młodzi adepci sztuki kulinarnej, uczestnicy znanego i lubianego programu telewizyjnego Masterchef Junior- Julia Cymbaluk, Amelia Gardaś, Joasia Krajniak, Patryk Piskorz, Mateusz Truszkiewicz i Karol Labuda. Spotkanie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas tego spotkania dzieci zdobyły dużo cennej wiedzy kulinarnej. Dowiedzieli się wielu interesujących informacji na temat kulinarnych technik, usłyszeli wiele ciekawostek na temat pochodzenia produktów i ich zastosowania. Uznani szefowie kuchni: Michał Jarosz, Bartosz Szymczak, Krzysztof Kopciński, Sebastian Wilczek oraz gospodarz spotkania Grzegorz Łapanowski z ogromną pasją wprowadzali młodych adeptów sztuki kulinarnej w arkana profesjonalnej gastronomii.


Zwieńczeniem tych niezwykłych warsztatów była uroczysta 6-daniowa kolacja przygotowana przez małych kucharzy pod okiem doświadczonych szefów kuchni. W menu znalazły się min. buraki z koprem włoskim, brukselka z wędzonym pstrągiem, soljanka grzybowa, perliczka z pęczakiem i kasztanami i mille-feuille z kremem kawowym. Wszystko pyszne i pięknie podane. Podczas kolacji organizatorzy mieli zaszczyt gościć wyjątkowego gościa, który wylicytował jedno podwójne zaproszenie na ten szczególny wieczór, wspierając w ten sposób Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To nie wszystko, ponieważ po kolacji wszyscy goście mogli dorzucić coś od siebie do puszki WOŚP. Dzięki temu, tej kulinarnej lekcji i dobremu jedzeniu, towarzyszył wyższy cel. Wydarzenie było częścią programu społecznego Fundacji Szkoła na Widelcu i marki Tefal, który ma zachęcić Polaków do wspólnego gotowania z dziećmi. Partnerski projekt edukacji żywieniowo-kulinarnej dociera m.in. do szkół i przedszkoli, ale także do rodziców. Ambasadorem projektu jest  Grzegorz Łapanowski – prezes i założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu.


Więcej na www.szkolanawidelcu.pl oraz na http://www.tefal.pl/tefal-szkola-na-widelcu


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail