Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Piątki Smakosza w Pod Niebieniem

2018-02-22

Poznańska Restauracja Pod Niebienim znajdująca się w samym sercu miasta na Starym Rynku, członek sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski, laureatka konkursów kulinarnych rozpoczyna cykl spotkań pod nazwą Piątki Smakosza, kórych celem jest hołdowanie rozkoszom „podniebienia“ ale poszerzone o walory edukacyjne i poznwacze.

Będzie on składał się z trzech głównych nurtów: − komentowane degustacje win, w czasie których będzie można poznać podstawy wiedzy winiarskiej. Przyda się ona każdemu, kto w restauracji chce zamówić odpowiednią butelkę wina do jedzenia. Marek Góralski z firmy Wine Bureau, będącej partnerem spotkań, opowiadać będzie o szczepach, różnicach między winami ze Starego i Nowego Świata, a także o tym, czym różni się wino leżakowane w beczkach od tego, które jest rozlewane z kadzi. Do każdej degustacji win, będą dobrane odpowiednie przekąski. Przygotowywać je będzie Adam Mendel, szef kuchni restauracji Pod Niebieniem; − kolacje podczas których będą prezentowane kuchnie z różnych stron świata. Podobne prezentacje były już prowadzone wcześniej i cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem tym bardziej, że za dania danej kuchni narodowej czy regionalnej odpowiadają ludzie, którzy z tą kulturą obcują na co dzień; − oprócz wina tematem będą mocniejsze trunki jak nalewki i wódki. Jedno ze spotkań dotyczących polskich wódek inspirowane będzie znakomitą książką Aleksandra Barona i Łukasza Klesyka – Między wódką a zakąską. Spotkania będą odbywać się w piątkowe wieczory. Najbliższe zaplanowane jest 23 lutego, a tematem będzie wino, a właściwie trzy szczepy winnej latorośli. Marek Góralski z Wine Bureau opowie o szczepach: sangiovese, carmenere, shiraz. W czasie spotkania odbędzie się degustacja win opartych o te szczepy oraz autorskich przekąsek szefa kuchni.


Aktualności
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne