Podążają za rozwojem rynku wina
 
Podążają za rozwojem rynku wina

2018-02-22

Sieć Centrum Wina otwiera swój 26. sklep w Polsce i trzeci w Krakowie. Jej właściciele starają się być tam, gdzie domagają się tego klienci.

Polacy piją coraz więcej wina: w 2017 r. kategoria win stołowych wzrosła o ponad 6%*. Zmienia się nasz styl życia i kultura picia alkoholu w Polsce. Szukamy smaku, wybieramy alkohole lepszej jakości, na które więcej wydajemy.  - Wino popularyzuje się, a jednocześnie konsumenci coraz chętniej sięgają po wina droższe. Potencjał sieci Centrum Wina rozszerza się więc społecznie i geograficznie. Dwa nasze sklepy w Krakowie to już dzisiaj za mało - mówi Prezes AMBRA S.A. Robert Ogór. Małopolska to coraz popularniejszy region winiarski, którego tradycje sięgają nawet IX wieku. Działa tu już około 100 winnic. Powstał też Małopolski Szlak Winny, który zachęca do poznawania winiarskiej Małopolski. Dlatego w jej sercu, w Krakowie nie może zabraknąć najlepszych win z całego świata. Nowy sklep Centrum Wina otwiera się 23 lutego o godz. 10 w krakowskim Centrum Handlowym Serenada. Na 28 mkw. znajdzie się 500 win i 100 whisky z całego świata. - Wspieramy konsumentów w zamiłowaniu do wina - mówi Marek Rawicki, Dyrektor Działu Sprzedaży Detalicznej AMBRA S.A. - Obserwując rozwój rynku winiarskiego i rozumiejąc potrzeby konsumentów tak komponujemy ofertę Centrum Wina, by sprostała oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i tych, którzy właśnie teraz rozpoczynają swoją przygodę ze światem wina. Chcemy im zapewnić maksymalną wygodę i ułatwić dostęp do wina oraz whisky.

W ciągu ostatniej dekady wokół Centrum Wina powstała największa w Polsce winiarska społeczność. Program KOCHAM WINO ma już ponad 130 000 uczestników. Przybywa też miast, w których sklepy Centrum Wina znajdują już dla siebie konsumentów i popyt na fine wines. Jeszcze w tym roku AMBRA S.A. planuje otworzyć kolejne sklepy Centrum Wina m.in. w Forum Gdańsk i we Wrocławiu. Myśli też o mniejszych miejscowościach. - Przyśpieszenie otwarć jest zgodne z koniunkturą, awansem społecznym i rosnącym znaczeniem wina w naszym życiu. Duże aglomeracje takie jak Kraków czy Gdańsk zwiększają swój potencjał zakupowy, a nowe mniejsze miasta, gdzie również rosną dochody, właśnie wchodzą w strefę rynku wina, dość szybko nadrabiając dystans do Warszawy - podkreśla Prezes AMBRA S.A. Robert Ogór. - Takimi dobrymi wzorcami są dla nas sklepy Centrum Wina w Bydgoszczy i Lublinie. Chcemy szerzej docierać do konsumentów w średnich miastach. Naszą ambicją jest zaproponowanie im pełnego wyboru dobrych win. Tak postrzegamy swoją misję rozwoju kultury wina w Polsce. W pierwszy weekend nowy Sklep Centrum Wina zaprasza na wielkie otwarcie. Będą degustacje, oferty specjalne i powitalne rabaty.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail