Dzień Kariery w Akademii Inspiracji MAKRO
 


Dzień Kariery w Akademii Inspiracji MAKRO

2018-05-18

Sieć hurtowni MAKRO Polska w ramach obchodów urodzin Akademii Inspiracji zorganizowała po raz pierwszy Dzień Kariery, w którym udział wzięło ponad 200 uczniów szkół i klas gastronomicznych z całej Polski. Celem wydarzenia było wsparcie młodzieży w rozwoju zawodowym i osobistym poprzez warsztaty i indywidualne konsultacje prowadzone przez ekspertów firmy. 

Dziesięciu przedstawicieli z działu rekrutacji i wizerunku pracodawcy oraz działu PR i komunikacji wewnętrznej w MAKRO Polska poprowadziło w ramach Dnia Kariery warsztaty, prezentacje i indywidualne konsultacje. Szkolenia dedykowane uczniom szkół i klas gastronomicznych miały na celu wsparcie ich rozwoju zawodowego i osobistego oraz pomoc w stawianiu pierwszych kroków w karierze gastronomicznej. Eksperci przybliżyli młodzieży takie zagadnienia, jak m.in.: w jaki sposób poznać swoje mocne strony, jak zostać mistrzem rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak komunikować się w mediach społecznościowych, by skutecznie budować swój wizerunek. Zgromadzeni uczniowie kierunków gastronomicznych mieli także możliwość odbyć wstępną rozmowę rekrutacyjną z przedstawicielami MAKRO oraz wiodących restauracji i hoteli w Polsce. Natomiast Paweł Serafin, szef kuchni Akademii Inspiracji MAKRO, poprowadził dla młodzieży pokaz kulinarny, któremu towarzyszyła opowieść o ścieżce kariery kucharza.

Podczas Dnia Kariery odbyła się także oficjalna premiera książki „Mix Wiedzy Kulinarnej”, wydanej przez sieć hurtowni MAKRO Polska w ramach programu Szef dla Młodych Talentów. Książka wkrótce trafi bezpłatnie do wszystkich 2100 szkół w Polsce, które kształcą na kierunkach gastronomicznych, by rozpowszechniać wiedzę o nowoczesnych technikach kulinarnych, produktach z całego świata wykorzystywanych w pracy kucharza i pracy w branży HoReCa. Celem książki jest wspieranie nauczycieli w przekazywaniu wiedzy i uczniów w jej przyswajaniu. Organizatorzy Dnia Kariery przygotowali specjalne stanowisko, na którym uczestnicy mogli wziąć udział w teście wiedzy online i wygrać nagrody – w tym właśnie egzemplarz książki. Premierę swoją obecnością uświetnili eksperci i partnerzy, którzy podzielili się swoją wiedzą w książce.

MAKRO Polska zorganizowało Dzień Kariery, by świętować pierwsze urodziny Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie. Z okazji urodzin odbędą się również specjalne, tematyczne warsztaty urodzinowe dla klientów, które poprowadzą: Jan Kuroń, Patrycja Siwiec i Adam Pawłowski, Paweł Serafin, Maciej Nowicki i Michał Iwaniuk. Na warsztaty zapisać się można na stronie Akademii Inspiracji: www.akademia-inspiracji-makro.pl.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail