Big Mac ma już 50 lat
 


Big Mac ma już 50 lat

2018-06-09

Najsłynniejszy burger świata obchodzi w tym roku 50. urodziny. Z tej okazji do menu McDonald’s dołączyły Grand Big Mac i Mac Jr, czyli jego większa i mniejsza wersja. Od 11 czerwca do 17 lipca w aplikacji mobilnej McDonald’s dostępna będzie również „Loteria 50 lat Big Mac”, w której do wygrania m.in. samochód Toyota Yaris i oryginalne gadżety Big Maca!
 
Mac Jr to Big Mac z tą samą, jedyną w swoim rodzaju kompozycją składników i pojedynczą porcją wołowiny. Na amatorów oryginalnego smaku Big Maca, chcących dłużej cieszyć się swoją ulubioną kanapką czeka natomiast Grand Big Mac, czyli jego wersja w rozmiarze XXL.

Przy okazji pięćdziesięciolecia słynnej kanapki, będzie można również zdobyć cenne nagrody. Od 11 czerwca do 17 lipca w aplikacji mobilnej McDonald’s dostępna będzie „Loteria 50 lat Big Mac”, w której do wygrania m.in. samochody Toyota Yaris, telewizory Samsung, smartfony Huawei, vouchery na wakacje o wartości 10 000 zł, głośniki Sony, a także oryginalne gadżety z logiem Big Maca – plecaki i skarpety. Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację McDonald’s i zakupić dowolne produkty w restauracji. Wraz z paragonem otrzymamy specjalny kod, który należy wpisać do aplikacji. Każdy kod bierze udział w dwóch losowaniach nagród: losowanych codziennie produktów McDonald’s, które będzie można odebrać w formie darmowego, jednorazowego kuponu oraz losowanych raz w tygodniu nagród rzeczowych.

Big Mac to nie tylko jeden z najpopularniejszych produktów w menu McDonald’s, ale również jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów na świecie. Słynny burger został stworzony w Pensylwanii, a jego autorem jest amerykański franczyzobiorca Jim Delligatti, który pewnego dnia zaczął go serwować w swojej restauracji. Kanapka osiągnęła zawrotną popularność i już w 1968 weszła do oficjalnego menu sieci. Do dziś jest sprzedawana w ponad 100 krajach na całym świecie. Co ciekawe lista składników, z których zrobiony jest Big Mac jest taka sama w każdej restauracji dookoła globu.Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail