Kibice stawiają na pizzę
 


Kibice stawiają na pizzę

2018-06-20

PizzaPortal.pl zbadała, jakie były kulinarne upodobania Polaków podczas mundialu w 2014 roku. Niekwestionowanym faworytem wśród dań zamawianych na wynos okazała się pizza (85 proc. zamówień), a najwięcej dostaw zrealizowano w Łodzi, Warszawie i Gdańsku. Według ekspertów portalu, tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej również będą należeć do tego włoskiego przysmaku.

Piłkarskie rozgrywki, zwłaszcza te oglądane przed telewizorem, kojarzone są ze spotkaniami w gronie znajomych i wspólnym kibicowaniem. Za nieodłączny atrybut kibica uważana jest pizza - idealne danie do dzielenia się podczas meczu. Dane PizzaPortal.pl pokazują, że to właśnie ona była szczególnie chętnie wybierana w trakcie ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 roku, stanowiąc aż 85 proc. wszystkich zamówień. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się kolejno dania kuchni azjatyckiej oraz burgery.

Kibice najchętniej wybierali capricciosę (48 proc.) i margheritę (28 proc.), a w top 5 znalazły się też: pepperoni, hawajska i mafioso. Najwięcej zamówień między 12 czerwca a 13 lipca cztery lata temu zrealizowali mieszkańcy Łodzi, Warszawy i Gdańska. Na kolejnych miejscach znaleźli się krakowianie i poznanianie. Średnio na zamawiane w dowozie jedzenie w tym czasie najwięcej wydali mieszkańcy Warszawy - 53,22 zł. W Łodzi było to 41,39 zł, a w Gdańsku 39,66 zł. Przeciętna cena jednej z najpopularniejszych pizz - capricciosy w 2014 roku wynosiła 22,18 zł. - Nasze dane pokazują, że pizza od lat jest najchętniej wybieranym daniem w dostawie. W trakcie ważnych imprez sportowych obserwujemy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost zamówień. Biorąc pod uwagę zdecydowaną popularność pizzy w czasie poprzedniego mundialu, przewidujemy, że w tym roku Polacy również najchętniej będą sięgać po ten włoski przysmak. Spodziewamy się rekordowych zamówień, szczególnie podczas meczów rozgrywanych przez drużynę biało-czerwonych – komentuje Anna Zając, brand manager PizzaPortal.pl. 

W 2014 roku Polacy najchętniej w dostawie decydowali się na kuchnię włoską, która stanowiła 55 proc. ich wyborów. Teraz jest podobnie, 52 procent wszystkich dań zamawianych on-line to potrawy tej kuchni, a wśród nich niezmiennie prym wiedzie pizza. Przez cztery lata rynek dynamicznie się rozwijał i przybywało osób, które zamawiają posiłek za pośrednictwem komputera czy aplikacji mobilnych. Co roku na jedzenie w dowozie wydajemy nawet o 60-70 proc. więcej. Dane te pozwalają ekspertom PizzaPortal.pl przewidywać, że sezon piłkarskich emocji w tym roku może być rekordowo owocny pod względem zamówień.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail