Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaPizzaPortal.pl podsumowuje Mundial w dostawie

2018-07-18

Choć Włosi i Amerykanie nie grali w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, to właśnie przysmaki tych kuchni królowały w dostawie. Wśród zamówień na PizzaPortal.pl prym wiodła pizza, a na drugim miejscu znalazły się dania amerykańskie i burgery.

Pizza od lat towarzyszy piłkarskim rozgrywkom oglądanym przed telewizorem. Według danych PizzaPortal.pl podczas Mundialu w 2014 roku stanowiła aż 85 proc. wszystkich zamówień w dostawie. W tym roku jej procentowy udział w ogólnej puli nieco zmalał – do  59 proc., na rzecz potraw amerykańskich, takich jak burgery (25 proc. zamówień) i kuchni azjatyckiej (8 proc.).

Przez ostatnie cztery lata zmieniły się trendy kulinarne i oferta restauracji w dostawie. Kibice dziś mogą korzystać z pełnego spektrum kuchni świata i wciąż najczęściej wybierają pizzę, ponieważ można ją łatwo podzielić, gdy oglądamy mecz w większym gronie. Co ciekawe, zarówno w 2014, jaki w tym roku dominowały te same jej rodzaje: capriciosa, margherita i pepperoni. Teraz fani piłki nożnej nie wykluczają jednak oglądania meczu jedząc burgera czy chińszczyznę, które na przestrzeni lat bardzo zyskały na popularności – komentuje Anna Zając, brand manager PizzaPortal.pl.

Ważne imprezy sportowe to też okres wzmożonej pracy dla rynku delivery. PizzaPortal.pl podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odnotowała 20-procentowy wzrost liczby zamówień, do czego w największym stopniu przyczynili się mieszkańcy Łodzi, Poznania i Bydgoszczy, którzy dania w dostawie wybierali szczególnie chętnie. Najwięcej na jedzenie podczas meczów wydano zaś w Warszawie (średnio 49 zł na jedno zamówienie), Białymstoku (44 zł) i Katowicach (44 zł).


Aktualności
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności