PizzaPortal.pl podsumowuje Mundial w dostawie
 

 
PizzaPortal.pl podsumowuje Mundial w dostawie

2018-07-18

Choć Włosi i Amerykanie nie grali w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, to właśnie przysmaki tych kuchni królowały w dostawie. Wśród zamówień na PizzaPortal.pl prym wiodła pizza, a na drugim miejscu znalazły się dania amerykańskie i burgery.

Pizza od lat towarzyszy piłkarskim rozgrywkom oglądanym przed telewizorem. Według danych PizzaPortal.pl podczas Mundialu w 2014 roku stanowiła aż 85 proc. wszystkich zamówień w dostawie. W tym roku jej procentowy udział w ogólnej puli nieco zmalał – do  59 proc., na rzecz potraw amerykańskich, takich jak burgery (25 proc. zamówień) i kuchni azjatyckiej (8 proc.).

Przez ostatnie cztery lata zmieniły się trendy kulinarne i oferta restauracji w dostawie. Kibice dziś mogą korzystać z pełnego spektrum kuchni świata i wciąż najczęściej wybierają pizzę, ponieważ można ją łatwo podzielić, gdy oglądamy mecz w większym gronie. Co ciekawe, zarówno w 2014, jaki w tym roku dominowały te same jej rodzaje: capriciosa, margherita i pepperoni. Teraz fani piłki nożnej nie wykluczają jednak oglądania meczu jedząc burgera czy chińszczyznę, które na przestrzeni lat bardzo zyskały na popularności – komentuje Anna Zając, brand manager PizzaPortal.pl.

Ważne imprezy sportowe to też okres wzmożonej pracy dla rynku delivery. PizzaPortal.pl podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odnotowała 20-procentowy wzrost liczby zamówień, do czego w największym stopniu przyczynili się mieszkańcy Łodzi, Poznania i Bydgoszczy, którzy dania w dostawie wybierali szczególnie chętnie. Najwięcej na jedzenie podczas meczów wydano zaś w Warszawie (średnio 49 zł na jedno zamówienie), Białymstoku (44 zł) i Katowicach (44 zł).


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail