Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Polskie Mięso promuje mięso wieprzowe

2018-07-18

Związek Polskie Mięso, w ramach projektu „Polskie Mięso – Ambrozja Smaku – Promocja Mięsa Wieprzowego”, 26 czerwca 2018 roku, podczas uroczystego spotkania w Pałacu w Łochowie, miał okazję po raz kolejny zaprezentować Ambasadorom walory polskiego mięsa wieprzowego. Na event zostali również zaproszeni dziennikarze.


Wydarzenie było doskonałą okazją do zachęcenia przedstawicieli zagranicznych placówek dyplomatycznych do pogłębiania wiedzy na temat polskiego mięsa wieprzowego, polskiej kuchni oraz nawiązania kontaktów handlowych z Polską. Goście zostali zaproszeni przez dyrektor Katarzynę Oponowicz do udziału w uroczystym obiedzie degustacyjnym na bazie polskiego mięsa wieprzowego przygotowanym przez szefa kuchni Marcina Budynka. 

Przed podaniem każdego dania kucharz opowiadał o potrawie, wyjaśniał, z jakiej części mięsa wieprzowego została przygotowana potrawa i opisywał dodatki, podkreślające doskonały smak mięsa. W przygotowanym menu znalazła się zimna zakąska - kumpiak z grzanką z wiejskiego chleba z masłem z pyłkiem kwiatowym i wędzonym twarogiem, ciepła zakąska - pierogi z policzkiem wieprzowym i bobem z zielonym groszkiem i mięta demi glace, zupa – chłodnik litewski, danie główne - stek z prosiaka lub polski łosoś, puree kalafiorowe, marchew w miodzie z pudrem gryczanym, i wędzony ziemniak oraz słodki deser - eklerka pistacjowa, sernik wiedeński, tatar z truskawek. Degustacja przebiegała przy akompaniamencie muzyki na żywo, płynącej z fortepianu.

Atrakcją „Ambrozji Smaku” były warsztaty kulinarne dla dyplomatów. Ambasadorzy oraz inni przedstawiciele dyplomatyczni krajów założyli fartuchy kucharskie i pod okiem mistrza kuchni i jego pomocników przygotowywali chłodnik litewski z dodatkiem specjałów z polskiej wieprzowiny. Celem warsztatów było bliższe poznanie polskich smaków poprzez kulinarną praktykę i zademonstrowanie najwyższej jakości polskiego mięsa wieprzowego. Ambasadorzy z wielką werwą uczestniczyli w wyzwaniu i doskonale poradzili sobie odtwarzając polskie danie. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją i zdjęciami.Aktualności
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności