Polskie Mięso promuje mięso wieprzowe
 

 
Polskie Mięso promuje mięso wieprzowe

2018-07-18

Związek Polskie Mięso, w ramach projektu „Polskie Mięso – Ambrozja Smaku – Promocja Mięsa Wieprzowego”, 26 czerwca 2018 roku, podczas uroczystego spotkania w Pałacu w Łochowie, miał okazję po raz kolejny zaprezentować Ambasadorom walory polskiego mięsa wieprzowego. Na event zostali również zaproszeni dziennikarze.


Wydarzenie było doskonałą okazją do zachęcenia przedstawicieli zagranicznych placówek dyplomatycznych do pogłębiania wiedzy na temat polskiego mięsa wieprzowego, polskiej kuchni oraz nawiązania kontaktów handlowych z Polską. Goście zostali zaproszeni przez dyrektor Katarzynę Oponowicz do udziału w uroczystym obiedzie degustacyjnym na bazie polskiego mięsa wieprzowego przygotowanym przez szefa kuchni Marcina Budynka. 

Przed podaniem każdego dania kucharz opowiadał o potrawie, wyjaśniał, z jakiej części mięsa wieprzowego została przygotowana potrawa i opisywał dodatki, podkreślające doskonały smak mięsa. W przygotowanym menu znalazła się zimna zakąska - kumpiak z grzanką z wiejskiego chleba z masłem z pyłkiem kwiatowym i wędzonym twarogiem, ciepła zakąska - pierogi z policzkiem wieprzowym i bobem z zielonym groszkiem i mięta demi glace, zupa – chłodnik litewski, danie główne - stek z prosiaka lub polski łosoś, puree kalafiorowe, marchew w miodzie z pudrem gryczanym, i wędzony ziemniak oraz słodki deser - eklerka pistacjowa, sernik wiedeński, tatar z truskawek. Degustacja przebiegała przy akompaniamencie muzyki na żywo, płynącej z fortepianu.

Atrakcją „Ambrozji Smaku” były warsztaty kulinarne dla dyplomatów. Ambasadorzy oraz inni przedstawiciele dyplomatyczni krajów założyli fartuchy kucharskie i pod okiem mistrza kuchni i jego pomocników przygotowywali chłodnik litewski z dodatkiem specjałów z polskiej wieprzowiny. Celem warsztatów było bliższe poznanie polskich smaków poprzez kulinarną praktykę i zademonstrowanie najwyższej jakości polskiego mięsa wieprzowego. Ambasadorzy z wielką werwą uczestniczyli w wyzwaniu i doskonale poradzili sobie odtwarzając polskie danie. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją i zdjęciami.Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail