Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Co Polacy zamawiają do piwa?

2018-08-02

Ze wszystkich alkoholi, to właśnie piwo w Polsce cieszy się największą popularnością. Z okazji Międzynarodowego Dnia Piwa i Piwowara przypadającego w tym roku 3 sierpnia, analitycy PizzaPortal.pl sprawdzili, które dania najczęściej zamawiamy do tego złotego trunku.

beer 3445988 1920

Z danych Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie  wynika, że Polacy z alkoholi zdecydowanie najczęściej wybierają piwo. Picie piwa przynajmniej raz w miesiącu deklaruje 73 proc. pełnoletnich Polaków. Badania pokazują również, że choć niektóre napoje wysokoprocentowe najczęściej pijemy sami, a inne w towarzystwie przyjaciół, piwo jest postrzegane jako trunek uniwersalny i wybierane w obu przypadkach równie chętnie (po 39 proc. deklaracji badanych).

W Polsce, w przeciwieństwie np. do Wielkiej Brytanii, tradycja picia piwa w ciągu tygodnia lub w porze lunchu nie jest tak bardzo rozwinięta. Dlatego trunek ten najczęściej wybierany jest w weekendy, a na piątek i sobotę przypada nieco więcej, niż co trzecia sytuacja picia piwa (37,9 proc.). Polska gościnność wymaga, aby zaproszonych gości nie tylko napoić, ale i nakarmić, zwłaszcza, gdy przy piwie poczują się głodni. Dlatego w weekendowe wieczory doskonale sprawdzają się potrawy treściwe oraz te łatwe do podziału. W piątki i soboty po godzinie 18:00, czyli właśnie wtedy, gdy możemy spotykać się na domówkach lub kameralnych seansach filmowych z przyjaciółmi, Polacy najchętniej zamawiają pizzę. Tego wyboru dokonuje aż 41 proc. klientów PizzaPortal.pl. Nieco mniej popularnymi towarzyszami wieczoru z kuflem w ręku są potrawy kuchni amerykańskiej, w tym burgery oraz kebab.

Analizując preferencje zamawiających pod kątem konkretnych dań, niezmiennie króluje capricciosa czyli najpopularniejsza z pizz w dostawie - z szynką i pieczarkami. Kolejne na liście imprezowych zamówień są kubełki kurczaka, które wygrywają z pizzą o smaku pepperoni, kebabem rollo oraz cheeseburgerem. Najczęściej zamawiają zaś mieszkańcy dużych miast: Łodzi (16 proc. wszystkich zamówień w Polsce w tym czasie), Warszawy (14 proc. zamówień) i Krakowa (10 proc. zamówień).


Polecamy
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności