Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Znamy polskiego reprezentanta w Pasta World Championship

2018-08-03

Pasta World Championship to międzynarodowy konkurs kulinarny organizowany już od siedmiu lat przez akademię Barilla. W drugiej połowie października do Mediolanu zjadą się najzdolniejsi młodzi kucharze z całego świata. Wśród osiemnastu kandydatów na mistrza włoskiej pasty jest Polak – Paweł Gałecki z restauracji Piano w Lublinie.

Paweł Gałecki, kucharz restauracji Piano w Lublinie z sukcesem przeszedł pierwsze eliminacje i będzie reprezentował Polskę w Pasta World Championship. Jest dopiero drugim w historii konkursu Polakiem, którego zaproszono do udziału w tej prestiżowej imprezie. - To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Jestem zaszczycony, że będę mógł reprezentować Polskę w tak renomowanym konkursie. Sekretem włoskiej kuchni jest prostota, jakość składników oraz harmonijne połączenie smaków i aromatów. Takie podejście do gotowania jest mi bardzo bliskie, więc przygotowuje się do konkursu z ogromnym entuzjazmem – mówi Paweł Gałecki.

Pasta World Championship to okazja dla młodych kucharzy by popisać się swoimi umiejętnościami tworząc autorskie dania oparte na flagowym składniku kuchni włoskiej, którym jest makaron. Muszą przy tym wykazać się nie lada maestrią, bowiem potrawy oceniane są przez największe sławy kulinarnego świata. W jury zasiądą najlepsi włoscy szefowie kuchni: Lorenzo Cogo, Viviana Varese i Luigi Taglienti oraz szef kuchni I dietetyk piłkarskiej reprezentacji Niemiec Holger Stromberg. Konkursowe dania oceniać będzie także Brittany Wright, znana amerykańska influencerka, zajmująca się artystyczną fotografią kulinarną. Podczas kulminacyjnego etapu do jury dołączy też jeden z najbardziej wizjonerskich szefów kuchni – Davide Oldani.Motywem przewodnim wydarzenia jest hasło „Eat positive”. Barilla w ten sposób zamierza promować zdrowe, prawidłowo zbilansowane, radosne jedzenie, oparte na najwyższej jakości składnikach. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie rozwinąć tę ideę, tworząc autorskie dania, które staną się inspiracją do czerpania przyjemności ze zdrowego odżywiania.

 


Aktualności
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności