Partnerzy Selgros Cash&Carry i Transgourmet współorganizowali XIII edycję Mistrzostw w Podawaniu Baraniny
 

 
Partnerzy Selgros Cash&Carry i Transgourmet współorganizowali XIII edycję Mistrzostw w Podawaniu Baraniny

2018-08-16

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, którego partnerem strategicznym jest Selgros Cash&Carry i Transgourmet, współorganizowało XIII edycję Mistrzostw w Podawaniu Baraniny w Ustroniu, ostatniego konkursu nominowanego do Finału Kulinarnego Pucharu Polski. Konkurs od kilku lat odbywa się w ramach Święta Baraniny, a jego głównym celem jest promowanie wysokiej jakości lokalnych produktów i tradycyjnych, regionalnych receptur.

XIII Mistrzostwa w Podawaniu Baraninty fot. OSSKiC 03

Stowarzyszenie od wielu lat współorganizuje Mistrzostwa w Podawaniu Baraniny i Święto Baraniny w Ustroniu, odpowiadając za stworzenie regulaminu, wytycznych konkursowych, regulacje prawne, rekrutację uczestników, wyszukiwanie sponsorów, a także promocję imprezy. Z ramienia OSSKiC konkurs nominowany jest do Kulinarnego Pucharu Polski, a zadaniem uczestników tegorocznej edycji, było przygotowanie dań z wykorzystaniem produktów takich jak m.in.: comber z polskiej jagnięciny, brukiew, jeżyny oraz deserów z wybranym serem owczym. Zwycięzcami XIII edycji konkursu zostali Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro z Hotelu Rado w Mielcu

- Rekrutując uczestników opieramy się przede wszystkim na wytycznych WACS (World Association of Chefs' Societies). Naszym zadaniem jest powiadomienie wybranych kucharzy, zaopatrzenie ich oraz udzielenie wsparcia merytorycznego. Przy okazji imprez takich jak Święto Baraniny w Ustroniu chcemy przede wszystkim edukować kucharzy w tradycyjnym przyrządzaniu lokalnych produktów wysokiej jakości, a także czerpaniu z regionalnych dóbr. Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy cierpimy na nadmiar sztucznych produktów zagranicznych, zapominając o prawdziwych zasobach polskich gospodarstw – mówi Piotr Szczygielski, organizator i sekretarz komisji weryfikacyjnej OSSKiC.

Oprócz wydarzeń konkursowych, w trakcie Święta Baraniny odbywały się pokazy kulinarne, min. pokaz rozbioru tuszy jagnięcej i tuszy gęsi, prowadzony przez inż. Piotra Lenarta, prof. dr hab. Bronisława Borysa czy koncerty kapel górskich. Miłośnicy rękodzieła i regionalnych dóbr mogli zaopatrzyć się w produkty wyrabiane przez lokalnych artystów i rzemieślników.

- W ramach wydarzeń w Ustroniu, naszą misją jest propagowanie lokalnej kultury, która w dużym stopniu wpływa na gastronomię w Polsce. Pomagamy góralskiej społeczności promować jagnięcinę, baraninę, wyrabiane na miejscu sery owcze, edukujemy na temat prozdrowotnych właściwości tych produktów, walczymy o zachowanie tradycyjnych receptur, reaktywowanie hal, na których wypasane były owce, a także współpracujemy z Polską Akademią Nauk. Chcemy uświadamiać kucharzom i konsumentom, że najbardziej wartościowe i najwyższej jakości produkty są dostępne na miejscu i uczymy ich jak zamieniać tradycyjny produkt w coś pysznego – dodaje Szczygielski.

Dzięki współpracy z ekspertami z branży gastronomicznej Selgros Cash&Carry i Transgourmet może umacniać pozycję eksperta na rynku HoReCa, pozostając na bieżąco w temacie potrzeb kucharzy i klientów oraz zapewniając im najnowszą wiedzę na temat trendów i produkty wysokiej jakości.Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail