Brewery Hills - wrocławski producent piwa kraftowego pozyskuje inwestorów strategicznych
 


Brewery Hills - wrocławski producent piwa kraftowego pozyskuje inwestorów strategicznych

2019-10-11

Brewery Hills – nowy browar kontraktowy pozyskał inwestorów  strategicznych.  Uzyskane środki mają zapewnić dynamiczny wzrost Spółki oraz elastyczną formę finansowania jej kapitału obrotowego. Inwestycji podjął się duet inwestorki – Spółka Torro Investment oraz Przemysław Weremczuk.

Brewery Hills to browar kontraktowy. Spółka zadebiutowała w maju 2019. Choć od czasu pierwszej premiery minęło zaledwie kilka miesięcy, może pochwalić się sporymi sukcesami. Dotychczas pod szyldem marki wyprodukowano i sprzedano ponad 200 hl piwa. W stałej ofercie Spółka posiada 5 piw w różnych stylach i odmianach, m.in. bardzo popularne piwa podwójnie chmielone, lekkie piwa w stylu APA oraz kwaśne z dodatkiem owoców, które przypadły do gustu beer geekom, jak również konsumentom spoza ścisłego środowiska branżowego.

Założycielką i prezesem Spółki jest Katarzyna Puchała – wieloletnia piwowarka  domowa oraz malarka. Jej ambicje tworzenia piw wyjątkowych sięgają dużo dalej niż wpisanie się w trendy „piwnej rewolucji”, o której mówi się w Polsce już od kilku lat. Receptury, które stworzyła pod szyldem Brewery Hills to różnorodne, wyraziste i odważne połączenia składników pochodzących z całego świata. Z jednej strony jest to gwarancja najwyższej jakości piwa, a z drugiej jego oryginalnego i niepowtarzalnego smaku i aromatu. Z kolei elementy jej obrazów stanowią główny motyw przewodni etykiet umieszczonych na butelkach. Oryginalne i unikatowe etykiety zostały zauważone i docenione zarówno przez piwnych entuzjastów, dystrybutorów hurtowych, a także konsumentów ostatecznych.

- Brewery Hills od początku swojej działalności rośnie w bardzo szybkim tempie. Dlatego postanowiliśmy pójść o krok dalej. Zdecydowaliśmy o pozyskaniu zewnętrznych funduszy na rozwój Spółki – mówi Katarzyna Puchała, CEO. Pozyskane w ten sposób środki planujemy przeznaczyć głównie na skokowy wzrost działalności – dodaje.

Dotychczas piwa Brewery Hills warzone były w Browarze Bartek. Obecnie trwa przeprowadzka do Browaru Błonie - wedle założeń z początkiem listopada 2019 r. na rynek trafią cztery zupełnie nowe piwa uwarzone w Błoniach.

- Nasza decyzja o zmianie miejsca podyktowana jest przede wszystkim możliwościami produkcyjnymi browaru, dzięki którym będziemy mogli warzyć, a tym samym także sprzedawać większą ilość piwa. Wysokiej jakości pasteryzacja pozwoli wydłużyć datę przydatności piwa do 12 miesięcy i wejść w nowoczesne kanały sprzedaży. Nawiązanie współpracy z wybranymi sieciami handlowymi to zdecydowanie jeden
z kluczowych priorytetów na najbliższe miesiące. Naszym celem strategicznym jest przekroczenie 7 mln złotych przychodu, które planujemy osiągnąć w 2022 roku. Będzie to możliwe przede wszystkim dzięki pozyskanemu finansowaniu. W najbliższym czasie planujemy także powiększenie oferty stałej do 10 piw. Skupiamy się na stylach nowafalowych: intensywnie chmielonych APA oraz IPA, Sour Ale, piwach leżakowanych w drewnianych beczkach po innych alkoholach oraz​ ​piwach
z nietypowymi dodatkami -  wyjaśnia Katarzyna Puchała.

Torro Investment oraz Przemysław Weremczuk to duet inwestycyjny skupiający się na działalności typu Private Equity. Obecnie posiadają w portfelu udziały kilkunastu przedsiębiorstw z różnych branż m.in Geotrans S.A. (gospodarka odpadami), CM International S.A. (producent urządzeń do medycyny estetycznej), Xopero Software (IT) oraz spółek związanych z branżą nieruchomości. W spółkach, które wchodzą w skład ich portfela produktowego występują aktywnie – od zarządu przez rady nadzorcze.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy inwestycyjnej ze spółką Brewery Hills. Rynek piw kraftowych rośnie w Polsce w bardzo dynamicznym tempie. Chcemy powtórzyć sukces naszych innych inwestycji. Wierzymy, że połączenie kompetencji branżowych Katarzyny Puchały oraz naszych - w obszarze finansów i inwestycji, przyczyni się do wspólnego sukcesu. – podkreśla Przemysław Weremczuk .  


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail