Le Salon
 


Le Salon

2013-10-17

Oryginalne wnętrze, odkryta przedwojenna cegła, nowoczesne wielkoformatowe obrazy i górujący nad całością ogromny kryształowy żyrandol - tak właśnie prezentuje się nowootwarty salon degustacji win “Le Salon”, mieszczący się przy ul. Nowogrodzkiej 20/1 w Warszawie.

Vinonet_otwarcie_2013-8999

Wino ma niezwykle bogatą osobowość, którą warto poznawać i zgłębiać. Czasem wystarczy kameralna atmosfera, miłe towarzystwo i … butelka dobrego wina. Dla takich właśnie spotkań stworzyliśmy „Le Salon” – pierwszy w Warszawie, ekskluzywny salon degustacji win - mówi właściciel i jednocześnie dyplomowany francuski Sommelier - Benjamin Béquillard.

Salon degustacji „Le Salon” stanowi alternatywę dla spotkań organizowanych w popularnych i często zatłocznych miejscach Warszawy. Dyskretna lokalizacja w centrum stolicy i oryginalny charakter miejsca pozwalają na zoraganizowanie w „Le Salon” zamkniętych spotkań biznesowych, szkoleń, towarzyskich meetingów czy spotkań z prasą. Miejsce zostało przygotowane dla 20 osób w układzanie zasiadanym oraz dla grup 40 osobowych w formie stojącej.

Vinonet_otwarcie_2013-9037

W „Le Salon” odbywają się warsztaty degustacyjne Akademii Vinonet, poświęcone praktycznym ćwiczeniom pobudzającym wrażliwość zmysłu wzroku, węchu i smaku. Program kursów autorstwa francuskiego sommeliera kładzie nacisk na naukę samodzielnego odkrywania aromatów obecnych w winie dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom z winiarskimi flakonikami zapachowymi „Le nez du Vin”. W ramach zajęć Akademii nie brakuje również nauki wyrażeń opisujących doznania smakowe oraz dobierania win do potraw.

Dla firm z branży hotelarsko-gastronomicznej, którym zależy na indywidualnej selekcji win oraz wysokiej jakości świadczonych usług, Benjamin Bequillard prowadzi indywidualnie dopasowane do potrzeb restauracji szkolenia pracowników obejmujące podstawową wiedzę na temat win, sposób ich przechowywania oraz serwowania zgodnie z międzynarodową etykietą sommelierską a także właściwy dobór win do potraw.

„Le Salon” otwarty jest od 25 września. Wszystkie szkolenia i spotkania odbywają się po wcześniejszym umówieniu spotkania. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej firmy: www.vinonet.pl

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail