Najlepszy kucharz świata z Peru
 






Najlepszy kucharz świata z Peru

2014-01-07

Peruwiańczyk Gastón Acurio został laureatem prestiżowego konkursu Global Gastronomy Award przyznawanej przez White Guide, szwedzkiego przewodnika po restauracjach.

ga- Gastón Acurio z ponad dwoma tuzinami restauracji, w tym jedną w Stanach Zjednoczonych jest bliski globalizacji swojej narodowej kuchni – napisał o nim Los Angeles Times. W gotowaniu kształcił się w Europie: w hiszpańskim Sol de Madrid i paryskim Le Cordon Blue. – Peruwiańskie dania są niezwykle różnorodne i smaczne, ale podawane w tradycyjny sposób nie wyglądają zbyt ładnie na talerzu. Acurio zrobił z nich arcydzieła – piszą na portalu kochamyperu.pl. Nazwany jest ambasadorem peruwiańskiej kuchni. Łączy ją z włoską, chińską i japońską. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kucharzy w Ameryce Południowej. Ma restauracje między innymi w Bogocie, Panamie, Santiago de Chile, Quito i Caracas. W Europie jego jedzenia można skosztować w Madrycie.

Nagroda jest przyznawana na uroczystej gali w Sztokholmie. Odbywa się na początku marca przy udziale ponad tysiąca znanych osób z branży restauracyjnej. White Guide powstał w 2004 roku, w wyniku połączenia dwóch przewodników po restauracjach: Gourmet 199 Bord i Vägarnas Bästa.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail