Ustawa przeciw daniom z mikrofalówki
 


Ustawa przeciw daniom z mikrofalówki

2014-07-23

We Francji weszła w życie ustawa zobowiązująca restauracje do informowania gości które spośród dań przygotowywane są na miejscu, a które pochodzą z dostaw hurtowych i są jedynie podgrzewane. Dania przygotowywane na miejscu będą oznaczone znakiem graficznym "fait maison" - patelnią z przykrywką.

fait_maison_371px_0

Zdaniem ustawodawców rozwiązanie to może pomóc odwrócić spadek jakości potraw w niektórych typach francuskich restauracji. Chociaż dekret wszedł w życie w połowie lipca restauratorzy mają czas do końca roku aby dostosować się do nowych przepisów i do tego czasu nie będą wyciągane sankcje za nie stosowanie się do nowych przepisów.

Zgodnie z przepisami znakiem "fait maison" mogą zostać onaczone dania, które zostały przygotowane w całości na miejscu ze składników, które nie były wcześniej poddawane znacznej obróbce termicznej.

Nie wszyscy topowi szefowie kuchni zgadzają się z tym, że nowe oznaczenie może pomóc poprawić jakość potraw. Alain Dutournier i Michel Roux zwracają uwagę, że szerokie zastosowanie odgrzewania żywności wynika z bardzo wysokich kosztów pracy i skrócenia tygodnia pracy do 35 godzin.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail