HoReCa na Ambiente 2020
 
HoReCa na Ambiente 2020

2020-01-13

Wiodące światowe targi dóbr konsumpcyjnych Ambiente obejmują trzy obszary - Jedzenie (Dining), Życie (Living) i Obdarowywanie (Giving). Od 7 do 11 lutego we Frankfurcie zostanie zaprezentowane to, co najważniejsze w spektrach dóbr konsumpcyjnych. Począwszy od tej edycji obszar restauracyjny zostanie poszerzony o osobną salę HoReCa.

 Od 7 do 11 lutego 2020 r. międzynarodowa branża dóbr konsumpcyjnych skupi się na wiodących światowych targach Ambiente we Frankfurcie, aby zająć się nowymi trendami w zastawie stołowej, wyposażeniu kuchennym, artykułach gospodarstwa domowego i wypoczynkowych, a także prezentami, dekoracją i aranżacją wnętrz. - Ambiente jest centralnym ośrodkiem dla całej branży dóbr konsumpcyjnych. Wystawcy z ponad 90 krajów wyznaczą trendy na rok 2020 i następne lata. Ponadto planujemy rozbudowę sali Dining, dlatego też nowa sala HoReCa - 6.0 będzie idealnym miejscem spotkań krajowych i międzynarodowych decydentów w segmencie hotelarskim. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na specyficzne potrzeby branży. W przyszłości nasi goście będą mogli jeszcze bardziej skupić się na tematach, które łączą branżę hotelarską, zastawę stołową i wystrój wnętrz - mówi Nicolette Naumann, wiceprezes Ambiente.

W 2019 r. do Frankfurtu przyjechało 4 460 wystawców z 92 krajów, którzy zajęli ponad 306 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej brutto i prezentowali swoje nowe rozwiązania i innowacje przez pięć dni.

W 2020 r. HoReCa będzie miała swoją własną salę

Podczas Ambiente 2020 r. sala 6.0 przekształci się w dedykowaną strefę dining dla wystawców z sektora HoReCa (hotele, restauracje i gastronomia). Zajmą oni cały poziom, oferując wyspecjalizowany asortyment produktów. Przyjeżdżając do Frankfurtu będą mieli okazję zamówienia produktów do zastosowań reprezentacyjnych, zarówno z sektora HoReCa, jak i z kolekcji lifestyle’owych wystawców ze stref Living oraz Giving. Biorące udział w targach firmy specjalizujące się w tych kanałach dystrybucji można znaleźć w przewodniku Contract & HoReCa Guide.

W nowej sali będzie można spotkać około 100 wystawców z całego świata. Wśród nich znajdą się zarówno firmy z branży HoReCa, jak i bardziej wszechstronni wystawcy gastronomiczni ze specjalnie wybranymi pod ten segment seriami produktów. Swój udział zapowiedziały już tak znane w branży firmy jak APS, BHS Tabletop, Picard & Wielpütz, RAK, Revol, Steelite i Zieher. Sala 6.0 będzie jednym z najbardziej międzynarodowych obszarów produktowych na Ambiente 2020, ponieważ około 80% wystawców będzie pochodziło spoza Niemiec. HoReCa nie ograniczy się jednak do tej sali– będzie obecna też w innych salach strefy Dining. W ubiegłym roku produkty HoReCa zaprezentowało na Ambiente około 600 wystawców.

Kolejną okazją do nawiązania współpracy będzie Akademia HoReCa, która wystartuje w 2020 roku. Ten program uzupełniający jest specjalnie dostosowany do potrzeb międzynarodowych graczy w branży – obejmuje prezentacje ekspertów, panele dyskusyjne i inne wydarzenia branżowe. Kupujący, restauratorzy i projektanci będą mieli zatem doskonałą okazję do poznania innowacji i nowych pomysłów oraz nawiązania kontaktów.

Skrojone na miarę rozwiązania dla biznesu usług fachowych

W ciągu ostatnich kilku lat znaczenie działalności fachowej wzrosło. To sprawia, że Ambiente jest ważnym punktem odniesienia dla profesjonalnych nabywców w segmentach Living oraz Giving, jak również dla producentów i projektantów mebli oraz projektantów wnętrz. Kupujący znajdą tu wiele inspiracji dla fachowców, a co ważniejsze, również odpowiednich partnerów do konkretnych projektów. Przewodnik Contract & HoReCa Guide oraz aplikacja Ambiente Navigator pomogą zwiedzającym szybko odnaleźć się w przestrzeni wystawowej, by nie przegapić istotnych dla nich wystawców.

Koncentracja na projektowaniu – Focus on Design

W ciągu ostatnich kilku lat osiem krajów partnerskich z powodzeniem zaprezentowało się na targach Ambiente. Teraz nadszedł czas na coś nowego. Tak więc od 2020 roku na tych wiodących światowych targach będzie można zobaczyć specjalną prezentację pod tytułem Focus on Design, przedstawiającą wyjątkowe produkty i dostarczającą szczegółowych informacji na temat najnowszego wzornictwa z wybranego kraju. W 2020 r. Ambiente rozpocznie prezentacja szybko rozwijającego się kraju młodych projektantów - Brazylii. Pięć różnych brazylijskich pracowni projektowych, każda o wyjątkowej tożsamości, zaprezentuje swoją kreatywną twórczość w Galerii 1. Ponadto kilku młodych brazylijskich projektantów pojawi się w obszarze Talenty, gdzie zaprezentują swoje unikalne, ręcznie wykonane przedmioty i limitowane serie.

Globalne zaopatrzenie – Global Sourcing

Global Sourcing jest już dobrze ugruntowaną częścią międzynarodowej społeczności Ambiente. Wystawcy Global Sourcing zaprezentują swoją innowacyjną ofertę w strefie Dining na czterech poziomach sali 10. W sali 10.2 obecni będą wybrani wystawcy prezentujący najważniejsze produkty Global Sourcing ze strefy Dining pod szyldem Premium. Produkty Global Sourcing Living/Giving będą umiejscowione ponownie w salach 9.2 i 9.3. W sumie na targach Ambiente zaprezentuje się około 1 800 wystawców z 60 krajów. Targi we Frankfurcie są zatem na pierwszym miejscu pod względem transakcji hurtowych, poza Chinami.

Wydarzenia i atrakcje w roku 2020

Program uzupełniający Ambiente zapewni odwiedzającym unikalny wgląd w trendy konsumenckie, innowacje techniczne i najnowsze wzornictwo. W Galerii 1 zostanie zaprezentowana zamówiona specjalnie na Ambiente prezentacja trendów, stworzona przez biuro bora.herke.palmisano, które przeanalizowało i ustrukturyzowało szereg pionierskich trendów. Po prezentacji będzie można przejść do zamawiania produktów. Przez wszystkie pięć dni targów będzie można przyswajać skoncentrowaną wiedzę w Akademii Ambiente w sali 9.1 oraz, po raz pierwszy, również w sali 11.1. W obu salach nacisk zostanie położony na ekspertów i celebrytów w branży, którzy opowiedzą o najnowszych trendach, koncepcjach i praktycznym spojrzeniu. Przewodnik po etycznej stylistyce (Ethical Style Guide) to kolejna ważna część programu uzupełniającego, zwracająca uwagę na producentów zrównoważonych i etycznie wytwarzanych dóbr konsumpcyjnych. Nabywcy poszukujący oryginalnych pomysłów na produkty będą mogli skorzystać w szczególności z obszarów talentów, w których znajdą współczesne projekty i kreacje młodych, dotychczas nieznanych projektantów. Sala 4.0 będzie poświęcona strefie Dining, natomiast strefa Living będzie znajdować się w Sali 8.0.

Ambiente 2020 po raz kolejny będzie gospodarzem wielu prestiżowych ceremonii wręczania nagród. Nagroda German Design Award zostanie wręczona pierwszego dnia targów, a towarzyszyć jej będzie imponująca wystawa nagrodzonych produktów. Projektant przemysłowy Sebastian Bergne po raz kolejny będzie kuratorem specjalnej wystawy Solutions we foyer sali 4.0. Na wystawę wybierze wyłącznie inteligentne gadżety kuchenne i domowe. Na targach Ambiente zostaną przyznane również Kitchen Innovation Award w dziedzinie wyposażenia kuchni, anty-nagroda Plagiarius za plagiaty produktów oraz Tableware International Awards dla najlepszych elementów zastaw stołowych. Ta ostatnia nagroda obejmuje 19 kategorii szkła i porcelany i przyznawana jest produktom, które opowiadają własne historie, a także są zarówno funkcjonalne, jak i piękne. Ponadto już po raz drugi wręczona zostanie nagroda Dineus, upamiętniająca wybitne produkty i projekty z pełnego zakresu kultury kulinarnej.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail