Zrównoważony, cyfrowy, wegański: INTERNORGA 2020 przedstawia koncepcje gastronomiczne przyszłości
 


Zrównoważony, cyfrowy, wegański: INTERNORGA 2020 przedstawia koncepcje gastronomiczne przyszłości

2020-01-23

Branża gastronomiczna zajmuje się trzema głównymi trendami: zrównoważony rozwój, cyfryzacja oraz kuchnia wegańska i roślinna. Jak sobie z nimi poradzić i przygotować na przyszłość? Odpowiedzi udziela INTERNORGA, najważniejszy punkt spotkań rynku gastronomii i gastronomii w dniach 13–17 marca 2020 r.

INTERNORGA cHamburg Messe und Congress Katrin Neuhauser 392

– Znaczenie usług gastronomicznych trwa od kilku lat, ale obecne wyzwania są ogromne. Dlatego dla operatorów obiektów gastronomicznych ważniejsze niż kiedykolwiek jest poznanie najnowszych innowacji i trendów w branży. INTERNORGA zapewnia w tym względzie wyjątkową platformę sieciową, oferując wraz ze swoimi wystawcami i towarzyszącymi kongresom pełny przegląd rynku wszystkich aktualnych tematów i produktów, których firmy cateringowe potrzebują, aby osiągnąć długofalowy sukces – mówi Claudia Johannsen, kierownik działu w Hamburg Messe und Congress GmbH.

Zrównoważony rozwój i ochrona klimatu to coś więcej niż tylko trend dla firm cateringowych
– Obecnie istnieją trzy główne obszary tematyczne zajmujące społeczeństwo. Są to ochrona klimatu i zrównoważony rozwój, cyfryzacja i stosowanie algorytmów oraz odżywianie wegańskie i roślinne – mówi Rainer Roehl, dyrektor zarządzający firmy konsultingowej i członek jury nagrody INTERNORGA Future Award. Wiele organizacji uznało już znaczenie zrównoważonego, przyjaznego dla klimatu działania. W tym kontekście nacisk kładziony jest na pochodzenie i regionalny charakter produktów. Łańcuchy dostaw są restrukturyzowane, a plany menu zmieniane. Inicjatywy takie jak KlimaTeller, wspólny projekt NAHhaft e.V. i Greentable e.V. wraz z Eaternity pomagają dostawcom w tworzeniu kart menu przyjaznych dla klimatu.

Kuchnia wegańska i roślinna przejmuje catering
Coraz więcej konsumentów rozważa żywienie prozdrowotne, zrównoważone i oparte na roślinach. Korzyści zdrowotne i ekologiczne zostały potwierdzone między innymi przez międzynarodowe stowarzyszenia ekspertów, takie jak Academy of Nutrition and Dietetics oraz National Health and Medical Research Council. Catering w pełni wykorzystuje ten rozwój i wzbogaca swoją ofertę odżywczą o dania wegetariańskie i wegańskie. Kathleen Haefele, menedżer w ProVeg Foodservice, potwierdza, że ​​oferta bezmięsnych posiłków w stołówkach znacznie wzrosła. – Wiele stołówek oferuje już szeroki wybór dań wegetariańskich, a liczba oferowanych wegańskich potraw stale rośnie. – ProVeg, partner współpracy INTERNORGA, oferuje informacje na ten temat – odwiedzający mogą otrzymać kompleksowe porady na temat kuchni roślinnej i porozmawiać osobiście z międzynarodową organizacją żywieniową.
– Wszystkie trzy obszary tematyczne – zrównoważony rozwój i ochrona klimatu, digitalizacja i stosowanie algorytmów oraz odżywianie wegańskie i roślinne – są ze sobą powiązane. Pierwsze pozytywne przykłady można już znaleźć we wszystkich segmentach gastronomicznych. Wszędzie istnieją przykłady zrównoważonego podejścia, które będą się rozwijały w nadchodzącej dekadzie i staną się normą do 2030 r. – podsumowuje Rainer Roehl.

INTERNORGA prezentuje ekscytujące osiągnięcia w branży nie tylko za pośrednictwem firm wystawiających, ale także w ramach kongresów odbywających się we współpracy z Deutscher Fachverlag. Niemiecki kongres gastronomiczny odbędzie się po raz 46. 16 marca 2020 r. pod hasłem „Przewodnik po nowej dekadzie”. Będzie gościł ekspertów z imponującymi życiorysami, dostarczającymi sugestii na przyszłość i twórczych inspiracji kulinarnych. Targi poświęcają także szkolnemu segmentowi gastronomicznemu sympozjum ze szkolnym forum gastronomicznym INTERNORGA. Pod tytułem „Udana stołówka szkolna 2020+” pojawi się w niej siedmiu mówców pokazujących, co jest dziś ważne w przedszkolu i szkolnym jedzeniu. Bilety na wszystkie kongresy są dostępne online na https://www.internorga.com/info/besucher/tickets/.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail