Polagra z 65 tysiącami osób
 
Polagra z 65 tysiącami osób

2014-10-15

Poznańskie targi gastronomiczne Polagra Gastro połączone z hotelarskimi, spożywczymi i paroma innymi o charakterze kulinarno-technologicznym odwiedziło łącznie ponad 65 tys. osób. Tegoroczną edycję tego bloku targowego tworzyło 1300 wystawców z 45 krajów świata. Blisko 30 procent tej grupy stanowili producenci i dystrybutorzy artykułów spożywczych oraz urządzeń i akcesoriów dla branży HoReCa.

IMG_7833

IMG_8572

Blok rozpoczęły Targi Smaki Regionów, potem odbył się Dzień Piekarza, który zapoczątkował targi POLAGRA TECH, natomiast uroczysta inauguracja całego bloku wydarzeń odbyła się 30 września w obecności m. in. Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego oraz ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Wśród gości, którzy pojawiali się oficjalnym otwarciu targów nie zabrakło również parlamentarzystów, członków Korpusu Dyplomatycznego i Konsularnego, delegacji zagranicznych, a także przedstawicieli władzy samorządowej i lokalnej oraz szefów najważniejszych branżowych organizacji gospodarczych.

IMG_8825

IMG_9530

Targi POLAGRA FOOD jak co roku przyciągnęły tłumy profesjonalnych zwiedzających zainteresowanych poznaniem nowości na rynku spożywczym oraz podjęciem współpracy z nowymi dostawcami. W gronie tym gościliśmy aż 180 grup z zagranicy, m. in. z takich krajów jak Tadżykistan, Uzbekistan, Algieria, Iran, Egipt, Cypr, Francja czy Ukraina. Na specjalne zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi targi POLAGRA odwiedzili również przedsiębiorcy z Mołdawii, Węgier i Kenii. Tegoroczna edycja targów POLAGRA GASTRO ponownie stała się areną prezentacji oferty liderów działających na rynku gastronomicznym. Zwiedzający restauratorzy i kucharze mogli zapoznać się z nowymi rozwiązaniami sprzętowymi dla profesjonalnych kuchni oraz z wyposażeniem sal restauracyjnych.

Zwycięzcami XIV edycji Kulinarnego Pucharu Polski zostali Przemysław Gryz i Łukasz Ziętek. II miejsce zajęli Daniel Olas i Dawid Szkudlarek a III miejsce przypadło Katarzynie Daniłowicz i Bodumiłowi Mroczko. Zwycięzcy wstęp do półfinału wywalczyli już w zeszłym roku podczas XI Kujawsko-Pomorskich Potyczek Kulinarnych.

Przygotowując półfinałową przystawkę z przegrzebek oraz deser weszli do finału Kulinarnego Pucharu Polski, by w nim z fantazją i w oparciu o profesjonalne techniki gotowania połączyć polędwiczki cielęce ze świeżym jarmużem oraz borówkami. Ta kompozycja urzekła międzynarodowe Jury konkursu, w którym wraz z Przewodniczącym Zenonem Hołubowski zasiedli Paraschos Anxiotis, Daniel Ayton, Harald Fraget, Jonas Larsson, Milan Sahanek oraz Miroslav Kubec, Dyrektor WACS na Europę Centralną.

Miejscem, które przyciągnęło liczne grono zwiedzających podczas targów POLAGRA GASTRO była z pewnością scena Kulinarnego Pucharu Polski. Zwycięzcami XIV edycji tego najbardziej prestiżowego konkursu w polskiej gastronomii zostali Przemysław Gryz i Łukasz Ziętek. Wstęp do półfinału wywalczyli już w zeszłym roku podczas XI Kujawsko-Pomorskich Potyczek Kulinarnych. Przygotowując półfinałową przystawkę z przegrzebek oraz deser weszli do finału Kulinarnego Pucharu Polski, by w nim z fantazją i w oparciu o profesjonalne techniki gotowania połączyć polędwiczki cielęce ze świeżym jarmużem oraz borówkami. Ta kompozycja urzekła międzynarodowe Jury konkursu, w którym wraz z Przewodniczącym Zenonem Hołubowski zasiedli Paraschos Anxiotis, Daniel Ayton, Harald Fraget, Jonas Larsson, Milan Sahanek oraz Miroslav Kubec, Dyrektor WACS na Europę Centralną.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail