Najlepsza szefowa Azji
 
Najlepsza szefowa Azji

2015-01-13

Najlepszą szefową kuchni z Azji w 2015 roku została Vicky Lau, właścicielka Tate Dinning Room & Bar w Hong Kongu. To część konkursu na pięćdziesięciu najlepszych szefów kuchni Azji.

Veuve_Clicquot_Asias_Best_Female_Chef_2015_Vicky_Lau_1

Lau zostanie uhonorowana podczas ceremonii wręczania nagród 9 marca tego roku w hotelu Ceplla w Singapurze. Nagroda przyznawana jest przez 300 ekspertów z całej Azji, którzy tworzą listę 50 najlepszych restauracji na największym z kontynentów.

Lau zanim została szefową kuchni skończyła uniwersytet w Nowym Jorku jako grafik. Sztuki kulinarnej nauczyła się w szkole gastronomicznej Le Cordon Bleu w Bangkoku, a doświadczenie zdobywała w Cépage w Hong Kongu u Sebastiena Lepinoy, szefa kuchni utytułowanego jedną gwiazdką Michelina. Swoją restaurację otworzyła w 2012 roku. W Tate Dining Room & Bar serwuje zainspirowane francuską kuchnią dania z azjatyckimi wpływami. Wyróżnia się kreatywnym podejściem do wyglądu dań. – W mojej pracy można dostrzec różne wpływy, więc tym bardziej cieszę się z przyznania nagrody – mówi Vicky Lau.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail