Znamy następcę Roberta Trzópka w Holiday Inn Józefów
 

 
Znamy następcę Roberta Trzópka w Holiday Inn Józefów

2015-03-10

Robert Trzópek, jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce zakończył współpracę z hotelem Holiday Inn Józefów. Jego następcą został Przemysław Zieliński - dotychczasowego zastępca, którego znany szef kuchni pozyskał ze swojego poprzedniego zespołu w The HARVEST.


Fot. Robert Trzópek


Trzópek swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych na świecie restauracjach m.in.: Le Manoir aux Quat' Saisons w Oxfordzie (2 gwiazdki przewodnika Michelin), słynnej restauracji Noma w Kopenhadze (dwukrotnie zdobyte pierwsze miejsce w rankingu najlepszych światowych restauracji S. Pellegrino). Dzięki jego innowacyjności lokal, w którym pracował wcześniej – Tamka 43 – zdobył drugie miejsce podczas swojego debiutu w projekcie Wine&Food Noble Night oraz uhonorowany został trzema sztućcami Michelin. Pracę w hotelu z Józefowa rozpoczął w maju ubiegłego roku i miał ją kontynuować co najmniej do końca 2014 roku. Tak też się stało, rozstanie miało partnerski charakter, a teraz Trzópek planuje zagraniczny staż, nie wyklucza też otwarcia autorskiej restauracji.


Fot. Przemysław Zieliński


Przemysław Zieliński kulinarny kunszt i pasję rozwijał przez kilka lat gotując w restauracjach w Wielkiej Brytanii i w Nowej Zelandii. Po powrocie do Polski pracował między innymi w Concepcie 13 z Dariuszem Barańskim oraz w The HARVEST z Robertem Trzópkiem, z którym przez ostatni rok współprowadził również restaurację Luna Sol w Holiday Inn w Józefowie wyróżnioną w prestiżowym przewodniku Gault & Millau 2015. Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Holiday Inn Warszawa Józefów należy do międzynarodowej, największej na świecie sieci hotelowej IHG i jest jednym z 5 hoteli Holiday Inn w Polsce (Holiday Inn Bydgoszcz, Holiday Inn Łódź, Holiday Inn Kraków City Center, Holiday Inn Express Warsaw Airport).

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail