Wiosna w La Rotisserie
 

 
Wiosna w La Rotisserie

2015-05-12

Restauracja La Rotisserie zaprezentowała wiosenno-letnie menu. Jest lokalnie – ale bez przesady, molekularnie – ale bez przesady i smacznie, ale... no, smacznie akurat do przesady.

pws-2015-04z-26

„Krab w towarzystwie kurczaka, żabnica z wieprzowiną czy karczochy i małże Św. Jakuba. Nowe wiosenne menu Pawła Oszczyka zaskakuje odważnymi połączeniami i niespotykaną fuzją smaków, zaprezentowanymi w wyjątkowych kompozycjach kulinarnych. Lokalne i sezonowe produkty najwyższej jakości wzbogacają oryginalne potrawy, nadając im lekkości i wiosennej świeżości” – napisał hotel Mamaison Le Regina w notce prasowej dotyczącej prezentacji nowego menu. Jestem rozczarowany. Po tak wykwintnej uczcie prostych smaków ta kakofonia słów o mało nie zepsuła mi wrażeń.

Na szczęście nowe menu Pawła Oszczyka, który jest szefem kuchni tego butikowego warszawskiego hotelu od ponad dekady, zostawił zbyt dobre wrażenia. Nowe menu w La Rotisserie nie jest oczywiście szczytem prostoty w takim sensie, w jakim jest nim czarny napis na białym tle, ale jest równie wyraziste i charakterystyczne. Otwierają je np. tataki z tuńczyka z pieprzem syczuańskim, pomidory, awokado i olej rzepakowy (58 zł), pastrami z kaczki z polnymi ziołami i dressingiem kawowym (48 zł), dalej idzie pieczony filet z dorsza z ziołowym farfalle, pomidorami i grzybami (84 zł) czy comber jagnięcy z risotto z botwiną i sosem z pieprzu tasmańskiego. Już zdążyłem wrzucić zdjęcie tego ostatniego na Instagram, kiedy nadszedł deser: jagodzianka z sorbetem z pędów sosny. I – niech to starczy za recenzję – powinniśmy byli zaczekać na właśnie ten moment.

Paweł Oszczyk jest związany z Mamaison Hotel Le Regina Warsaw od początku istnienia hotelu w 2004 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi we Włoszech, gdzie przez ponad dwa lata pracował w restauracji Miramonti l'Altro (1* Michelin). Po powrocie do Polski rozpoczął ponad dziesięcioletnią współpracę z hotelem Le Royal Meridien Bristol. W 2001 roku związał się z prestiżowym Klubem Polskiej Rady Biznesu w Pałacu Sobańskich. W 1995 roku Oszczyk brał udział w prestiżowym Bocuse D’or, a także w Second Regional Contest of European Flavours 1997 we Francji, gdzie zdobył srebrny medal. 5 czerwca 2011, podczas ceremonii zamknięcia Dining Guide Food Show w Budapeszcie, ogłoszono po raz pierwszy listę 10 Najlepszych Restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. La Rotisserie jest jedyną polską restauracją na tej prestiżowej liście. Na początku roku 2014 Paweł Oszczyk został uhonorowany przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną prestiżową nagrodą Prix du Chef de l’Avenir – Kucharz Przyszłości. (Przemysław Bociąga)

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail