McDonald’s szuka pracowników w wieku 16 lat
 


McDonald’s szuka pracowników w wieku 16 lat

2015-06-25

To pomysł na zatrudnienie w sieci w czasie wakacji. Osoby młodociane ma zachęcić umowa o pracę, atrakcyjne stawki, elastyczny grafik godzin.

pws-2015-06e-50

Sieć w tym roku stworzyła już tysiąc nowych miejsc pracy. A zatem potrzebuje pracowników, o których w branży gastronomicznej dosyć trudno w czasie wakacji. Za zgodą Państwowej Inspekcji Pracy oferuje zatrudnienie w swoich lokalach w okresie letnich wakacji dla młodocianych. – Zarób na wakacje, to jedna z inicjatyw realizowanych aktualnie przez naszą firmę – informuje Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych i zasobów ludzkich McDonald’s Polska. – Tym razem zwracamy się z konkretną ofertą pracy wakacyjnej także do ludzi bardzo młodych - młodocianych w wieku 16-18 lat.

Firma oferuje zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. O etat może się starać każda osoba już od 16. roku życia. W przypadku osoby młodocianej warunkiem jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. – Przykładamy dużą wagę do legalnych aspektów stosunku pracy – mówi Krzysztof Kłapa. – Każdemu zatrudnionemu oferujemy konwencjonalną umowę o pracę. Dotyczy to także tych pracujących w niepełnym wymiarze czasu pracy. Odnosząc się do rynku oferujemy godziwe zarobki, pracę w ciekawym zespole i co ważne, możliwość dopasowania grafiku do indywidualnych potrzeb. To atrakcyjna oferta nie tylko dla osób młodocianych, ale również dla każdego zainteresowanego dłuższym, stabilnym zatrudnieniem

W środę, 24 czerwca McDonald’s zorganizował w kilkudziesięciu warszawskich lokalach Warszawski Dzień Otwarty. - To nic innego jak wyjście naprzeciw kandydatom do pracy – mówi Krzysztof Kłapa. –Opowiadaliśmy o pracy, pokazaliśmy restauracje, poinformowaliśmy na czym praca będzie polegała.

Polskie prawo zezwala na zatrudnianie osób młodocianych. Pracę może podjąć już osoba, która ukończyła 16. rok życia, może ona jednak wykonywać tylko prace lekkie. Nie może pracować dłużej niż 8 godzin dziennie. W przypadku, gdy dobowy wymiar czasu jest dłuższy niż 4,5 godziny pracownikowi młodocianemu przysługuje wliczana do czasu pracy płatna przerwa trwająca nieprzerwanie pół godziny.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail