Żółty przewodnik w Poznaniu
 

 
Żółty przewodnik w Poznaniu

2015-07-02

Michał Kuter, szef kuchni i właściciel restauracji A nóż widelec został szefem roku Gault&Millau Tour w regionie Wielkopolska i Dolny Śląsk.

pws-2015-06g-50
fot. M. Zakrzewski/Gault&Millau.


Nagroda dla najlepszego Szefa Kuchni Tradycyjnej powędrowała do Andrzeja Klimka z Pałacu Tłokinia, Najlepszą Kobietą Szefem okrzyknięto Justynę Słupską Kartaczowską z Restauracji Acquario, Szefem Jutra został Tomasz Połom z Uroczyska Siedmiu Stawów, zaś tytułem Młody Talent został uhonorowany Adam Adamczak z restauracji Concordia Taste, w której odbywało się spotkanie.

pws-2015-06g-51
fot. M. Zakrzewski/Gault&Millau.


Michała Kuter doświadczenie zebrał w restauracji Chez Bruce oraz dzięki stażom w restauracjach La Gavroche i Petrus. Skończył prestiżową szkołę kulinarną Westminster Kingsway College uzyskując Advance Diploma In Cullinary Arts Kitchen and Larder.

Poznań to drugie po Warszawie z miast gospodarzy tegorocznych spotkań dla mistrzów kuchni z cyklu Gault&Millau Tour. W spotkaniu wzięli udział mistrzowie kulinariów z Wielkopolski i Dolnego Śląska wyłonieni na podstawie oceny inspektorów Gault&Millau Polska, którzy od marca anonimowo odwiedzają restauracje w całym kraju. Polska została na potrzeby tego przedsięwzięcia umownie podzielona na cztery regiony, w których odbywają się spotkania gromadzące szefów z danego rejonu. Podczas każdego ze spotkań są przyznawane nagrody dla najlepszych w regionie w pięciu kategoriach: Kuchnia Tradycyjna, Kobieta Szef, Młody Talent, Szef Jutra i Szef Roku. Kolejne spotkana z serii Gault&Millau Tour odbędą się we wrześniu w Gdańsku i Krakowie.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail