Oferta kulinarna Forum Gdańsk
 

 
Oferta kulinarna Forum Gdańsk

2015-07-17

Największym lokalem Forum Gdańsk będzie pierwsza w regionie restauracja Vapiano, specjalizująca się w kuchni włoskiej.

pws-2015-06g-74

Zajmie tysiąc metrów kwardatowych na dwóch poziomach. – W ofercie kulinarnej Forum Gdańsk będziemy mieli jedzenie z całego świata: od Japonii i Chin, przez Tajlandię, Turcję, Włochy, Francję, do USA i Meksyku – powiedziała Małgorzata Słowik, dyrektor działu leasingu Multi Poland. – Wejścia do lokali będą zarówno od wewnątrz galerii, jak i z zewnątrz, od strony skarpy wzdłuż Wałów Jagiellońskich. Dzięki temu restauracje mogą być otwarte do późnych godzin, nawet po zamknięciu centrum handlowego. To ważne, bo wiele lokali na Głównym Mieście zamyka się o 22:00, więc goście będą mogli przyjść do nas.

pws-2015-06g-75

Forum Gdańsk to nowe miejsce z kompleksem handlowym i nowoczesną przestrzenią publiczną, które powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.
Forum Gdańsk zaoferuje 63 tysiące metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni, jak również nowoczesne powierzchnie biurowe. – Foodcourt w Forum Gdańsk będzie czymś więcej niż uzupełnieniem oferty centrum handlowego – mówi Małgorzata Słowik z Multi Poland. – Dzięki wejściom z zewnątrz będzie żył własnym życiem również po zamknięciu centrum. Chcemy tu stworzyć miejsce spotkań dla gdańszczan. Prawie cała powierzchnia gastronomiczna jest już wynajęta, a umowy na ostatnie dostępne lokalne podpiszemy prawdopodobnie jeszcze w trzecim kwartale.

Wśród najemców strefy gastronomicznej Forum Gdańsk są restauracje takie jak: Thai Wok, Kurkuma, Mr. Chilli, Kuchnia Marche, Le Paryżanka, Baalbeck, Apetito czy Vapiano, McDonald’s, Pizza Hut, Burger King i KFC, BIOWAY. Z cukierni i kawiarni Carte d’Or, Mount Blanc, Sowa, Be my juice, Delicje, Pink Dog czy piekarni Szydłowski.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail