PAUL w Polsce
 


PAUL w Polsce

2015-07-22

W Warszawie otworzy się pierwszy lokal znanej, francuskiej sieci piekarni i restauracji PAUL. Należąca do rodzinnej firmy z ponad 125 letnią tradycją marka zaoferuje gościom francuskie pieczywo i wypieki. W ofercie znajdą się śniadania, świeże przekąski i dania obiadowe.

pws-2015-07a-02

Swoje podwoje pierwszy lokal sieci PAUL otworzy 22 lipca w Warsaw Financial Center. Na gości czekać będzie 40 miejsc siedzących. W planach jest otwarcie kolejnych lokali - głównie w prestiżowych lokalizacjach w Warszawie. Zarządzaniem wszystkimi lokalami oraz rozwojem sieci PAUL odpowiada Spółka LS travel foodservice Poland, która prowadzi już w naszym kraju 89 lokali gastronomicznych pod markami takimi jak: Flying Bistro, The Flame, Furore!, SO! COFFEE i Bread&Co.

pws-2015-07a-03

Pieczywo będzie wypiekane na miejscu, ze składników pochodzących z Francji. – Jesteśmy przekonani, że PAUL będzie modnym miejscem i przyciągnie rzesze warszawiaków nie tylko jakością sprzedawanych produktów, ale także wyjątkowym klimatem – mówi Maciej Gajkowski, dyrektor generalny LS travel foodservice Poland.

Oferta założonej w 1889 roku we Francji sieci opiera się na daniach śniadaniowych, lunchowych i obiadowych, a także wyrobach piekarniczo-cukierniczych, quiche, crepes, kanapkach i sałatkach. W lokalu będzie możliwość wyboru produktów z menu oraz ich zakup na wynos. Zarówno piekarnia, cukiernia, jak i kuchnia są przeszklone, co umożliwi gościom obserwowanie procesu przygotowania produktów i dań.

Wszystko zaczęło się od Charlemagne Mayot, który w 1889 roku założył piekarnię w Croix, niedaleko Lille we Francji. Jego wnuczka Suzanne wraz z mężem Julien Holderem przejęli rodzinny biznes, a następnie stali się właścicielami piekarni PAUL w Lille. Po ich śmierci rozwojem sieci PAUL zajął się ich syn tym samym zapoczątkowując rewolucję wypieku pieczywa w piecu na drewno, który był widoczny dla klientów. Ten prosty, a zarazem awangardowy pomysł stał się początkiem sukcesu trwającego do dziś. Pieczywo wyrabiane jest z zachowaniem dawnej receptury i reguł rzemiosła z początków XX wieku: jest ugniatane, formowane, przyprawiane i pieczone w procesie długiej fermentacji. Wszystko po to, aby uzyskać smak dobrego, francuskiego chleba. Obecnie na rodzimym rynku PAUL ma 367 piekarni i restauracji. Poza Francją sieć obecna jest w 33 krajach - od Europy, po Afrykę i Azję, gdzie ma już ponad 218 lokali. W Polsce w ciągu 10 lat ma powstać ich co najmniej kilkanaście.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail