Wspólny Stół
 


Wspólny Stół

2015-08-24

Wspólny Stół to restauracja spółdzielnia, która powstała w Poznaniu. Z jednej strony to przedsiębiorstwo a z drugiej organizacja obywatelska.

e4

e5

Pomysłodawcą restauracji, której celem jest dawanie pracy długotrwale bezrobotnym, ludziom bez doświadczenia zawodowego, ale także tym po zakładach karnych, jest Fundacja Wzajemnej Pomocy Barka.

Podobne restauracje są znane na świecie, przykładem jest „Fifteen” Jamie’go Oliviera z Londynu. Pomysłodawcom zależy na tym, aby pracujący podnieśli swoje kwalifikacje. Pracownikom Wspólnego Stołu rok zajęło przygotowanie się do powrotu na rynek pracy. Program opracowała Fundację Barka.

Wygląda na to, że pomyślano o wszystkim. Menu przykładowo jest oparte na dostawach z gospodarstwa Fundacji Barka w Chudobczycach. Także ta idea oparta jest na zasadzie przedsiębiorstwa społecznego.
Wspólny Stół, ul. Środka 6, Poznań

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail