Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

8. edycja Wine & Food Noble Night zakończona

2015-09-22

W sobotni wieczór 19 września odbyła się 8. edycja konkursu Wine & Food Noble Night. Właściwie wypadałoby napisać, że była to edycja 008 – bowiem nawiązania do postaci i przygód najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości były wszechobecne, w wielkim namiocie upozorowanym na kasyno gości powitano lampką szampana Bollinger i piosenką Skyfall wokalistki Adele.

pws-2015-09a-08

Do konkursu przystąpiło 12 restauracji z całej Polski. Szefowie kuchni zmagali się w dwóch kategoriach – na najlepsza przystawkę i danie główne. W tym roku pominięto kategorię deserów (choć przepysznych deserów nie zabrakło), a motywem przewodnim była wołowina z Sokołowa i każdy zespół zaprezentował przynajmniej jedno zdanie z jej udziałem.

Nagrody przyznano w kilku kategoriach. Zdaniem publiczności, najlepszą przystawkę – Rostbef w stylu gravad lax – zaserwował Maciej Majewski z warszawskiej Le Victoria Brasserie Moderne, a najlepszym daniem głównym była gęś owsiana według przepisu Artura Moroza i Pawła Chomentowskiego z sopockiego Bulaja.

Jury profesjonalne doceniło małże św. Jakuba i bawetę podane przez zespół Marcina Szwaka z Chapeau Bas Restaurant a La Carte by Grand Lubicz Hotel w Ustce.
Największym zwycięzcą okazał się tego wieczoru Maciej Majewski, który otrzymał również wyróżnienie Gault&Millau Polska oraz wyróżnienie za najlepsze danie z wołowiny według formy Sokołów.

Gospodarzami wieczoru byli Dorota Wellman i Prokop. Marcin Prokop.

Polecamy
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne