Sfinks: fuzji roku z Da Grasso nie będzie
 

 
Sfinks: fuzji roku z Da Grasso nie będzie

2015-09-28

Udziałowcy sieci pizzerii Da Grasso Karolina Rozwandowicz i Magdalena Piróg wycofały się z negocjacji ze Sfinksem dotyczących przejęcia ich sieci przez operatora Sphinxów i Wooków. Taką informację podał na swojej stronie korporacyjnej sam Sfinks Polska. Oznacza to koniec perspektyw na fuzję dwóch wielkich polskich sieci gastronomicznych.

pws-2015-09c-06

„Udziałowcy Da Grasso oświadczyli, że nie widzą możliwości uzgodnienia warunków transakcji sprzedaży udziałów Da Grasso Sp. z o.o. i nie będą kontynuować ze Sfinks negocjacji w przedmiocie zbycia tych udziałów. W związku z powyższym należy uznać, iż strony negocjacji nie doszły do porozumienia w przedmiocie warunków transakcji nabycia przez Sfinks Polska SA 100% u

działów w kapitale zakładowym Da Grasso sp. z o.o. W opinii Zarządu Spółki, z punktu widzenia interesów Sfinks Polska SA oczekiwania Udziałowców Da Grasso sp. z o.o. nie mogły zostać zaakceptowane” – głosi komunikat dla inwestorów, opublikowany na stronie firmy Sfinks.

Jak wynika z wcześniejszego oświadczenia, opublikowanego na początku września, udziałowcy Da Grasso Karolina Rozwandowicz i Magdalena Piróg „poinformowały Spółkę, że nie widzą obecnie możliwości uzgodnienia warunków transakcji sprzedaży udziałów na przedstawionych przez Sfinks warunkach, wobec czego uważają kontynuowanie negocjacji, w tym w szczególności udostępnianie dalszych danych dotyczących Da Grasso sp. z o.o., za nieuzasadnione. Jednocześnie Sfinks Polska S.A. została wezwana do zwrócenia uzyskanych w toku negocjacji danych i dokumentów oraz usunięcia ich kopii zachowanych na magnetycznych bądź elektronicznych nośnikach informacji”. Zarząd sfinksa komentował wtedy, że stawia to pod znakiem zapytania termin zakończenia negocjacji i przejęcia Da Grasso przez Sfinksa. Zapowiadanym terminem zakończenia negocjacji i ustalenia ostatecznego kształtu umowy dotyczącej fuzji miał być według zapowiedzi sieci 30 września 2015 roku.

O zamiarze przejęcia Da Grasso Sfinks poinformował 19 czerwca. Zawarcie umowy ostatecznej zbycia udziałów Da Grasso na rzecz Sfinksa miało nastąpić do 31 marca 2016 roku. Umowa intencyjna przewidywała określone brzegowe warunki transakcji zbycia udziałów: cenę zakupu, akceptację UOKiK czy zgody korporacyjne. Strony zaakceptowały możliwość rozliczenia części ceny transakcji poprzez zamianę na akcje Sfinks Polska S.A. według odrębnie uzgodnionego parytetu. Właściciele Da Grasso także zobowiązali się do nieprowadzenia rozmów w sprawie sprzedaży udziałów z innymi podmiotami do dnia 31 marca 2016 r.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail