Gimenez Castro serwuje w Warszawie ceviche
 


Gimenez Castro serwuje w Warszawie ceviche

2015-10-12

Pierwszy polski Top Chef Martin Gimenez Castro wprowadza zmiany na gastronomicznej mapie Warszawy. Jako pomysłodawca i szef kuchni Ceviche Bar wprowadza nowy koncept kulinarny, który oferuje kuchnię prosto z Ameryki Południowej.

pws-2015-09g-03

Już od 7 października mieszkańcy stolicy mogą zamawiać ceviche (czyt. sewicze) – inspirowaną południowoamerykańską sztuką kulinarną potrawę pełną świeżych składników. W Ceviche Barze serwowane będą również tiraditos – latynoamerykańskie danie przypominające sashimi czy carpaccio. Ponadto szef kuchni zaprasza na wyjątkowe sałatki przygotowywane według autorskiej receptury, dania na bazie kaszy quinoa oraz aromatyczne empanadas. Kartę koktajli na bazie pisco, rumu i tequili przygotował Tomasz Roehr, znany z autorstwa kilku udanych konceptów barowych, m.in. baru Pies czy suka.

Ceviche sięga korzeniami Ameryki Łacińskiej. Pochodzenie potrawy widać nawet na talerzu. Podstawą ceviche są owoce morza, m.in.: ryby, krewetki, mule, których smak podkreślają warzywa, takie jak bataty, yuca, kukurydza, a nawet wodorosty, sałaty, pomidory, awokado.

– Ceviche Bar nawiązuje do kultury Ameryki Południowej nie tylko potrawami, ale również muzyką, wystrojem i atmosferą. Poprzez łączenie tradycji z nowoczesnością, w serwowanych daniach gwarantujemy nowe doznania kulinarne – komentuje Martin Gimenez Castro, szef kuchni Ceviche Bar.

Sposób przygotowania i podania ceviche składa się z trzech etapów. Pierwszym krokiem jest wybór świeżej ryby, jej oczyszczenie, pokrojenie i zamarynowanie. Następnie należy odpowiednio doprawić danie. Ostatnim krokiem jest podanie ceviche: wygląd talerza odzwierciedla klimat kontynentu, z którego pochodzi potrawa. Często jednym z jego elementów jest leche de tigre (czyt. lecze de tigre) – sok z ceviche – podawany jako aperitif.

Szefem kuchni seviche baru jest Martin Gimenez Castro, pierwszy zwycięzca polskiej edycji programu Top Chef. Castro urodził się i wychował w Argentynie. Został wyróżniony tytułem Debiut Roku 2014 w konkursie organizowanym przez Poland 100 Best Restaurants. Specjalizuje się w nowoczesnej kuchni Ameryki Południowej, kuchni degustacyjnej i ceviche. Wieloletnie doświadczenie zdobywał pracując w Argentynie, Stanach Zjednoczonych oraz Polsce. Praktykował u Mauro Colagreco, szefa kuchni z dwiema gwiazdkami Michelin oraz u Quique Dacosta, lidera awangardowej kuchni w Hiszpanii.

Autor karty koktajli Tomasz Roehr wykształcenie zdobył w Kuwejcie oraz Wielkiej Brytanii. W 2008 roku założył pierwszy w Polsce blog poświęcony koktajlom Alkoteka.pl, w którym opisuje nowości z rynku alkoholi oraz światowe trendy w dziedzinie sztuki barmańskiej. Od 2010 roku organizuje cykliczne wydarzenie Bar Symposium Warszawa. Jako pierwszy Polak został członkiem Akademii Drinks International w konkursie The World's 50 Best Bars.
Ceviche Bar mieści się w budynku apartamentowym Cosmopolitan, przy ul. Twardej 4 w Warszawie.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail