W Poznaniu powstała pierwsza w Polsce Restauracja z Cheese Barem!
 

nowe miejsce

W Poznaniu powstała pierwsza w Polsce Restauracja z Cheese Barem!

2020-08-13

W Poznaniu powstaje unikalne miejsce dla poszukiwaczy wyjątkowych smaków. Od 15 sierpnia przy ulicy Ratajczaka 27 rusza Fromażeria - pierwsza Restauracja z Cheese Barem w Polsce, która będzie otwarta od śniadania aż do późnych godzin wieczornych.
Fromaeria Wizualizacja wnetrza Fromaeria
Fromażeria to miejsce do którego można przyjść w każdej wolnej chwili i skosztować dobrej jakości dzieł kulinarnych. Inspiracją do powstania tej Restauracji z Cheese Barem był powrót do rodzinnego Poznania po 11 latach mieszkania w Australii w Melbourne - Gdy wróciłem do Polski od razu zauważyłem zmiany w ludziach. Są nieco bardziej otwarci, niż ich zapamiętałem, szukają nowych doświadczeń, także tych kulinarnych, a w związku z tym są o wiele bardziej zaznajomieni ze światem, niż kiedyś i mają ogólnie o wiele wyżej zawieszoną poprzeczkę oczekiwań względem życia - mówi Marcin Smoczyński. Dlatego z miłości do sera, wina, a przede wszystkim życia, powstało miejsce, dla tych, którzy oczekują więcej i wiedzą, że: każda chwila, każdy kęs ma znaczenie.
Ser i wino w roli głównej
We Fromażerii, jak sama nazwa wskazuje, króluje ser - Ten prawdziwy, rzemieślniczy ser potrafi smakować rodzajem mleka, które zależy od rodzaju zwierzęcia, które z kolei zależy od sezonu, łąki, pożywienia oraz wody w danym rejonie, a następnie od tego, co zrobi z tym wszystkim serowar - mówi Marcin. Te powiązania sprawiają, że każde danie jest wyjątkowe i inne, a każdy gość znajdzie w menu coś dla siebie. Dobór odpowiedniego wina, piwa lub koktajlu, które wydobędą głębie smaku dań nie będzie stanowiło problemu! Zespół Fromażerii to miłośnicy wina i serów, którzy zarażają swoją pasją i chętnie pomogą połączyć smaki tak, aby idealnie ze sobą współgrały i gwarantowały niezapomniane wrażenia kulinarne. Na gości czekają również degustacje i eventy, które jeszcze bardziej przeniosą ich do świata wina i sera.

Alkohole i sery najwyższych lotów!
Fromażeria to nie tylko restauracja, ale również Cheese Bar i sklep na wynos. Flagowymi produktami Cheese Baru specjalizującego się w połączeniach alkoholowo-serowych są tzn. loty, czyli deski alkoholi i serów, które są świetnym urozmaiceniem miłego wieczoru, spotkania biznesowego, czy ważnej uroczystości rodzinnej. Ta alkoholowo-serowa degustacja przygotowuje zmysły do skosztowania dań głównych w restauracji i jest prawdziwą ucztą dla podniebienia. Ciekawą propozycją w menu jest Pastwisko, czyli zestaw dla grup, która zawiera sery z różnych zakątków świata. W karcie win, oprócz klasycznych pozycji, można znaleźć aromatyczne rzemieślnicze wina, które pochodzą z różnych regionów i charakteryzują się innymi metodami wytwarzania. Będzie można spróbować win organicznych, wegańskich, naturalnych, biodynamicznych, a także tych z niską zawartością siarki. Wszystkie sery użyte w daniach lub lotach, będzie można skosztować w Cheese Barze lub zakupić na wynos. Ciekawą pozycją we Fromażeryjnym sklepie jest Cheese Box - deska serów na wynos dostępna w kilku wariantach, która idealnie sprawdzi się jako prezent lub przekąska, którą warto mieć w swoim domu.

Fromaeria Wizualizacja wnetrza Fromaeria
We Fromażerii ciągle poszukuje się najlepszej jakości i nieodkrytych perełek, dlatego właściciel będzie aktywnie wspomagał lokalnych rzemieślników i producentów. Zgodnie z tą ideą została nawiązana współpraca z pierwszą i największą w Polsce plantacją lawendy z Czerniejewa “Lawendowe Zdroje” oraz z rzemieślniczą serowarką w Pniewach “Sery Mery”. Jej owocem ma być unikalny stuprocentowy wielkopolski Lawendowy Ser – „Lawendowa Mery”, którą będzie można znaleźć w jednym z dań w restauracji, na wynos w Cheese barze, oraz sparowanego z lawendowym cocktailem.
Technologiczne wnętrze inne niż wszystkie
Materiały z użyciem innowacyjnych technologii tworzą wnętrze Fromażerii, które jest ważnym elementem tego miejsca. Zaczynając od ładowarek indukcyjnych wtopionych w kontuar barowy, kończąc na bezwodnych pisuarach - znajdują się tutaj technologiczne rozwiązania, które są unikatowe i nowoczesne. Stonowana paleta kolorów i komfortowa atmosfera sprawia, że w lokalu można wypocząć i nabrać energii do działania. Wnętrze zostało zaprojektowane przez 370Studio (https://370studio.com/) - pracownię projektową z Warszawy i zrealizowane przez grupę Biuro Styl.
Ser pozytywnie wpływa na samopoczucie i nastrój
Nie tylko aspekty smakowe, ale również naukowe przekonały właściciela do otwarcia takiego miejsca. Badania wskazują że gdy brakuje snu, a zmęczenie i stres przejmują stery nad życiem, skosztowanie sera jest dobrym rozwiązaniem, bowiem zawarta w nim tyrozyna poprawia nastrój oraz zwiększa neurologiczną wydolność - Naukowcy specjalizujący się w żywieniowej neurologii, która jest dziedziną neurologii skupiającą się na wpływie pokarmów, które spożywamy na funkcjonowanie naszego układu nerwowego sugerują, że ser posiada chemiczne właściwości przyczyniające się do pozytywnych efektów psychologicznych i fizjologicznych przy spożyciu z umiarem - opowiada Marcin.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail