Franz Josef umarł, niech żyje Patria. Znana restauracja wróciła
 

 
Franz Josef umarł, niech żyje Patria. Znana restauracja wróciła

2013-04-08

Na razie największym hitem jest podobno zupa warmuszka powstająca według zapomnianego oryginalnego śląskiego przepisu. Restauracja Patria u zbiegu ulic Mikołowskiej i Barbary w Katowicach znów działa.

Lokal stał pusty przez ostatnie dwa lata, po zamknięciu działającego tu wcześniej Gościńca Franz Josef. Za jego czasów restauracja oferowała kuchnię galicyjską. Menu nie przypadło do gustu klientom i właściciele wezwali na pomoc samą Magdę Gessler. Po jej "Kuchennych rewolucjach" galicyjskie przysmaki zastąpiono śląskimi roladami, ale i to nie pomogło. W końcu zamiast zgłodniałych klientów Franza Josefa odwiedził komornik i zamknął lokal na cztery spusty. Miasto długo szukało najemcy gotowego przejąć to miejsce. I w końcu znalazło Patrycję Walter i Marcina Strzyżewskiego.

Czytaj więcej na gazeta.pl

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail