Hiszpańscy producenci odwiedzili Polskę w ramach promocji hiszpańskiego dziedzictwa kulinarnego
 


Hiszpańscy producenci odwiedzili Polskę w ramach promocji hiszpańskiego dziedzictwa kulinarnego

2013-07-04

Europejska kampania promocyjna "Original Flavors. The Mediterranean Essence" po raz kolejny zagościła w Polsce. W ramach czerwcowej wizyty odbyły się liczne prezentacje, warsztaty i szkolenia. Wszystko po to, żeby przybliżyć polskim profesjonalistom trzy hiszpańskie produkty: wina z regionu Ribera del Duero, oliwę z oliwek DOP Baena oraz Szynkę Serrano ze znakiem ETG.

h1

To już drugi rok trwania kampanii, która zaczęła się w 2011 roku i obejmuje trzy państwa, Danię, Niemcy i Polskę. Trzy wspaniałe produkty uczestniczyły w napiętym planie wydarzeń w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Na spotkania zaproszeni zostali przedstawiciele sektora gastronomicznego i spożywczego, osobistości z życia publicznego, jak i media. ­­­­

h8

Wizyta zaczęła się 10 czerwca w Poznaniu kursami dla uczniów Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gatronomii. Tego samego dnia odbyło się także spotkanie biznesowe w Hotelu NH dedykowane profesjonalistom (sommelierom, restauratorom i przedstawicielom branży gastronomicznej).
 
himage-5Następnego dnia w Warszawie, w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Prof. E. Pijanowskiego, miały miejsce prezentacje oraz pokaz kulinarny z udziałem uczniów. Tego dnia w Restauracji “Soul Kitchen” zorganizowany został również media lunch, który poprowadzili Szef Kuchni – Andrzej Polan oraz jego gość specjalny Fernando del Cerro – Szef Kuchni Restauracji Casa José (wyróżnionej gwiazdką Michelin). Podczas spotkania goście mogli degustować specjalne menu skomponowane z promowanych produktów: szynki Serrano ETG, oliwy Baena oraz win Ribera del Duerro, w połączeniu z charakterystycznymi polskimi składnikami.

Wieczorem, w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii, odbyło się ponadto spotkanie hiszpańskich producentów z J.E. Ambasadorem Augistinem Nuñez Martinez, przedstawicielami Hiszpańskiego Instytutu Handlu Zagranicznego, Instytutu Cervantesa oraz innych organizacji, które odgrywają ważną rolę w hiszpańsko-polskich stosunkach gospodarczych.

W Warszawie także odbył się jeden z największych eventów zaplanowanych dla tegorocznej wizyty. W pięknym otoczeniu, w Villi Foksal, dnia 12 czerwca podczas Prezentacji i Warsztatów „Original Flavors”, kilkaset osób miało okazję do nawiązania bezpośrednich relacji handlowych
z hiszpańskimi winiarzami oraz wytwórcami oliwy i szynki.  Część oficjalną, swoją obecnością uświetnił J.E. Ambasador Agustin Nuñez Martinez oraz wielu znamienitych gości. Całe spotkanie zakończył cocktail w wykonaniu szefa kuchni Fernando del Cerro.

Ostatnie dni wizyty w Polsce Hiszpanie spędzili w Krakowie, gdzie odbywały się kolejne spotkania dla profesjonalistów. Trzy promowane produkty wzięły również udział w prestiżowej imprezie organizowanej przez “Dom Wina” – “Ogrodach Wina” w Dworze Sieraków.

Następnym punktem tegorocznego planu promocji będą działania w Niemczech i Danii.
W Polsce okazją do kolejnych bezpośrdenich spotkań z szynką Serrano, oliwą z oliwek DOP Baena oraz winami z regionu Ribera del Duero będzie z pewnością przyszłoroczna edycja kampanii.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail