Automat z jedzeniem od Marty Gessler
 


Automat z jedzeniem od Marty Gessler

2013-08-02

Ludzie przychodzący do restauracji obdarzają zaufaniem jej właściciela oraz szefa kuchni. Postanowiłam odwrócić tę sytuację i zaufać osobom, które mają ochotę zjeść szybki posiłek – mówi Marta Gessler o swoim nowym projekcie Samo-Obsługa.

IMG_6759_comp

Mający swoją premierę podczas Targów Książki Kulinarnej projekt to swoisty automat z jedzeniem, z którego po wrzuceniu pięciu złotych można wyciągnąć wybrane przez siebie danie. Pieniądze wkłada się do ustawionego w środku lodówki czerwonego garnka. Z niego też odlicza się ewentualną resztę.

IMG_6859_compA

Maszyna została ustawiona na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego przy wejściu do Qchni Artystycznej. Jej oferta będzie się zmieniać. Przez najbliższe dni do kupienia jest tiramisu, chłodnik, caponata z bakłażanem (sałata z makaronu razowego z warzywami, kuminem i rodzynkami) oraz lemoniada z liśćmi z zielonej herbaty z imbirem. Wszystkie dania są świeżo przygotowywane i na bieżąco uzupełniane przez team Qchni Artystycznej. Wszystkie receptury powstały specjalnie na potrzeby projektu Samo-Obsługa.

IMG_6870B

Projekt jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy żyjąc w coraz większym pośpiechu nie chcą jednak rezygnować z dobrego jedzenia. Samo-Obsługa łączy również wysoki standard z niską ceną, na zawsze rozprawiając się z mitem, że gotowe posiłki są niskiej jakości. - Dziś wszyscy są przyzwyczajeni do natychmiastowego efektu i nieograniczonego dostępu. Samo-Obsługa daje im to, zapewniając również smak i jakość gwarantowane marką Qchni Artystycznej – mówi Marta Gessler. - W przypadku tego projektu istotne dla mnie jest także nawiązanie do tradycji, bowiem pierwsze restauracyjne automaty wydające jedzenie powstały już na początku XX wieku. Ciekawa jest także ewolucja, którą przeszły – od maszyn serwujących podgrzane mikrofalami kanapki po wyrafinowane urządzenia wydające świeże mleko, czy wyhodowane w swoim wnętrzu zioła – dodaje restauratorka.

Zadbano także o design jednorazowych naczyń, w których znalazły się porcje jedzenia. Są minimalistyczne i w niebanalny sposób dopasowane do typu dania, jakie w sobie mieszczą. Dzięki czemu w niczym nie przypominają opakowań znanych z fast foodów i barów serwujących jedzenie na wynos.

Projekt Samo-Obsługa funkcjonuje w godzinach otwarcia restauracji Qchnia Artystyczna, od pon. do czw. w godz. 12-23, od pt. do ndz. w godz. 10-23.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail