Druga edycja Kocham Wino Fest już za nami!
 
Druga edycja Kocham Wino Fest już za nami!

2013-10-15

Pyszne wino, wspaniali goście i gorąca atmosfera podczas próby pobicia rekordu Guinnessa - tak w skrócie można podsumować drugą edycję Kocham Wino Fest, która odbyła się w niedzielę 12 października 2013 w Forcie Legionów w Warszawie.

KV

Kocham Wino Fest organizowany przez Centrum Wina to największy w Polsce festiwal wina. W drugiej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 2 tysiące miłośników wina. W warszawskim Forcie Legionów zebrali się zarówno koneserzy wina, jak i Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nim. Połączył ich jeden cel – próba pobicia rekordu Guinnessa. Przed uczestnikami festiwalu stanęło nie lada wyzwanie, bowiem poprzedni rekord został ustanowiony w 1996 r. w Hiszpanii, kiedy to na festiwalu wina zgromadziło się 5095 osób. Od tego czasu upłynęło już 7 lat, jednak nikt do tej pory nie zdołał zebrać większej ilości osób podczas degustacji wina.

Uczestnicy Kocham Wino Fest wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a gorącą atmosferę dodatkowo podgrzewał Mateusz Szymkowiak na co dzień związany z Telewizją Polską („Pytanie na śniadanie”). Podczas samego bicia rekordu w Fortecy Legionów było prawie 1 200 osób. Co prawda tym razem nie udało nam się pobić rekordu, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej inicjatywy. Tworząc koncepcję Kocham Wino Fest, chcieliśmy pokazać, że Centrum Wina organizuje nie tylko profesjonalne degustacje dla koneserów, lecz jest jak najbardziej otwarte na wszystkich kochających wino i traktujących go jako doskonałą zabawę – mówi Katarzyna Pawlęga Dyrektor Kanału Sprzedaży Detalicznej w Centrum Wina. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować największe w Polsce spotkanie przy winie – ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną. Z pewnością to wydarzenie wpisze się już na stałe w nasz kalendarz działań.

Rekord Guinnessa to tylko jedna z atrakcji, którą przygotowali organizatorzy festiwalu. Na Kocham Wino Fest można było spróbować win o różnych smakach - wytrawnych, półwytrawnych, półsłodkich i słodkich, a także z różnych przedziałów cenowych - od 19 zł aż do ponad 500 zł za butelkę. Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w konkursie otwierania wina na czas czy przeciąganiu liny, w którym rywalizowali zwolennicy poszczególnych szczepów. Każdy, kogo zainteresowała sztuka łączenia wina z jedzeniem, mógł uczestniczyć w warsztatach kulinarno-winiarskich. Sommelier Norbert Brzoza i szef kuchni Puławska Wine&Food Łukasz Paluchowski pokazywali podczas nich, jak dobierać wino do potraw by uzyskać idealną kompozycję smaków. Podczas wydarzenia odbyła się także specjalna aukcja, w której można było wylicytować legendarne już libańskie wino Chateau Musar. Butelka została zlicytowana za kwotę 500 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc trójce rodzeństwa Kadaj wspieranych przez Fundację Słoneczko.

Druga edycja Kocham Wino Fest jest już za nami - wszyscy miłośnicy wina mogą być jednak pewni, że festiwal odbędzie się jeszcze niejeden raz. W świecie win jest przecież jeszcze nie jedno do odkrycia, a radosna atmosfera festiwalu z pewnością sprzyja poznawaniu. Organizatorzy Kocham Wino Fest są ponadto przekonani, że rekord Guinnessa w zbiorowej degustacji wina nadal może należeć do Polaków!

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail