Adam Chrząstowski opuścił Ancorę
 
Adam Chrząstowski opuścił Ancorę

2014-04-10

Po siedmiu latach prowadzenia Ancory na Placu Dominikańskim w Krakowie, Adam Chrząstowski zrezygnował z funkcji szefa kuchni. Powodem była propozycja współpracy w nowym lokalu i różnice zdań między wspólnikami.

fot._Grzegorz_Ziemianski
fot. Grzegorz Ziemiański


Adam Chrząstowski prowadził kuchnię restauracji Ancora od momentu założenia lokalu w 2007 roku. W sezonowym menu Chrząstowski proponował dania nowoczesnej kuchni polskiej komponowane w oparciu o produkty lokalne, głównie z Małopolski, t.j.: dziczyznę, grzyby, owoce lasu, raki, ryby, sery zagrodowe. Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom Adama Chrząstowskiego lokal corocznie otrzymywał rekomendację przewodnika Michelin, a w tym roku również prestiżową rekomendację organizacji Slow Food.

– Chciałem stworzyć w Krakowie nową jakość – restaurację na poziomie europejskim, która oferuje kuchnię polską w nowoczesnej odsłonie, pokazującą bogactwo naszych produktów. Udało się wypełnić niszę, Ancora cieszy się powodzeniem – zauważa Chrząstowski. – Mimo tego zdecydowałem się odejść. Przyczyną była poważna różnica zdań między mną a wspólnikiem z większościowym udziałem. Dodatkowo otrzymałem propozycję poprowadzenia kuchni w nowej restauracji o ciekawym profilu. To spełnienie moich marzeń o otwarciu steakhouse’a, wyzwanie i okazja do dalszego rozwoju – dodaje szef kuchni.

Specjalnością restauracji Ed Red będą steki. Autorem menu i szefem kuchni został Adam Chrząstowski. Otwarcie lokalu planowane jest w kwietniu.

Adam Chrząstowski specjalizuje się w nowoczesnej kuchni polskiej. Pracował w najlepszych stołecznych restauracjach, z hotelami Rialto i Bristol i Sheraton na czele oraz prowadził dwa lokale gastronomiczne w Szanghaju. Znany widzom Kuchni+ z programów: „Adam po pracy” oraz „Adam w sieci: patenty i triki”. W 2011 roku został wybrany przez MSZ „patronem merytorycznym działań kulinarnych podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej".


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail