Już wkrótce Festiwal Birofilia w Żywcu
 


Już wkrótce Festiwal Birofilia w Żywcu

2014-05-30

Za niecały miesiąc Arcyksiążęcy Browar w Żywcu po raz kolejny będzie gościć tysiące wielbicieli piwa z Polski i zagranicy. Wydarzenie, którego głównym sponsorem jest Grupa Żywiec, jest dziś największym festiwalem piwnym w Europie.

Birofilia_2013

W zeszłym roku ponad 500 różnych piw spróbowało w Żywcu niemal 6 tysięcy gości.

Przez dwa dni, między 20 a 21 czerwca br. dziedziniec browaru żywieckiego znowu będzie jedynym na świecie miejscem z tak dużą liczbą różnych stylów i marek piw.

Birofilia_2013_2

Jedną z głównych atrakcji Festiwalu będzie jak co roku Aleja Piw Świata, gdzie w tym roku będzie można spróbować ponad 600 marek piw. Bezdyskusyjnym królem degustacji z pewnością jest Samuel Adams’ Utopias, jedno z najdroższych piw świata. Koszt butelki to aż 1500 zł.

Nie ma w Polsce drugiego miejsca, w którym można by spróbować tak wielu piw. Miłośnicy piwa będą mogli testować wszystkie złociste trunki zachowując przy tym odpowiedzialną postawę wobec alkoholu - wykorzystując kufelki o poj. 120 i 150 ml. Taka pojemność wystarczy, żeby ocenić najbardziej charakterystyczne cechy piwa jak smaki, aromaty, pienistość, barwa. Te piwa, które zasmakują najbardziej będzie można kupić na specjalnym stoisku i zabrać do domu.

Birofilia_2013_logo

Emocje piwowarów domowych rozpali zapewne XII Konkurs Piw Domowych Birofilia 2014.

W zeszłym roku na konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zgłosili oni rekordową liczbę 432 uwarzonych przez siebie piw. W tym roku znowu powalczą o laury w 10 stylach piwnych. Najlepsze piwo domowe otrzyma tytuł Grand Championa Birofilia 2014, by dokładnie 6 grudnia już z imieniem, nazwiskiem i podpisem piwowara na etykiecie znaleźć się na sklepowych półkach w całej Polsce.

„Fenomen zamiany domowej receptury na niemal masową produkcję jest możliwy dzięki kunsztowi piwowarów z Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie, którzy potrafią domowe miarki zamienić na przemysłowe, nie tracąc przy tym wyjątkowego smaku, aromatu i innych kluczowych cech każdego piwa” – mówi Sebastian Tołwiński, rzecznik prasowy Grupy Żywiec.

W jury konkursu zasiądą największe piwowarskie autorytety z Polski i zagranicy. Jednym z jurorów tegorocznej edycji będzie Stan Hieronymus, amerykański dziennikarz, ekspert
i piwowar domowy z ponad 20-letnim stażem. Jego książki o warzeniu piwa to lektura obowiązkowa piwowarów domowych w Stanach Zjednoczonych.

Entuzjaści piwa czekają też na organizowany podczas Festiwalu VIII Konkurs Piw Rzemieślniczych Birofilia 2014 i jedną z najchętniej odwiedzanych w Europie giełd kolekcjonerskich.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail