Foodpanda przejmuje rosyjski Delivery Club
 


Foodpanda przejmuje rosyjski Delivery Club

2014-06-25

Foodpanda, światowy serwis zamówień jedzenia online, ogłosiła w ubiegłym tygodniu przejęcie rosyjskiej platformy do zamawiania jedzenia Delivery Club. Z połączenia dwóch firm powstanie największa platforma do zamawiania jedzenia w Rosji.

DeliveryClub_logo

Dzięki przejęciu, rosyjski oddział foodpandy umożliwia najszerszy dostęp do oferty ponad 2,500 restauracji partnerskich, z których można zamówić posiłki za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. – Po przejęciu Delivery Club staniemy się liderem zamówień jedzenia online w Rosji, obsługując klientów w całym regionie Wspólnoty Niepodległych Państw – skomentował Ralf Wenzel, współzałożyciel i globalny dyrektor zarządzający foodpanda.

Delivery Club (delivery-club.ru) został założony w 2009 roku, a jego usługi dostępne są wyłącznie na rynku rosyjskim (na chwilę obecną usługa dostępna jest w 18 miastach), podczas gdy foodpanda (www.foodpanda.ru) jest marką globalną działającą na ponad 40 rynkach. – Delivery Club jest prawdziwym prekursorem na rynku zamówień jedzenia online w Rosji. Na przestrzeni lat zbudował pokaźną bazę klientów i produktów. Jesteśmy podekscytowani faktem podpisaniem umowy z serwisem foodpanda, dzięki której wzniesiemy naszą usługę na wyższy poziom – powiedziała Anna Shkirina, dyrektor zarządzający Delivery Club.

- Przejęcie Delivery Club to kolejny krok w osiągnięciu naszego celu, jakim jest pozycja lidera na 40 rynkach, które obsługujemy i zapewnienia najwygodniejszego sposobu zamawiania jedzenia, niezależnie od tego gdzie obecnie przebywa nasz klient. – podsumował Piotr Łagowski, dyrektor generalny foodpanda na rynkach CEE.
W ostatnim czasie serwis foodpanda otrzymał nagrodę dla najszybciej rozwijającego się startupu w kategorii e-commerce w konkursie Europas 2014. Przejęcie tak dużego gracza, jakim jest Delivery Club, jest kolejnym etapem w światowej ekspansji serwisu.

O foodpanda
Foodpanda to aplikacja mobilna i portal internetowy umożliwiający zamawianie posiłków z ponad 1 500 restauracji w Polsce, w tym m.in. z McDonald’s, Subway, Salad Story, Sphinx, Da Grasso czy Noodle w pudle. Foodpanda jest obecna w 40 krajach, na 5 kontynentach. W Polsce serwis został uruchomiony w lutym 2013 roku.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail